Zavrieť

Porady

Športový deň.

Prosím o radu: naša firma pri príležitosti firemných narodenín usporiada pre svojich dealerov-predávajú softvér po celom území Slovenska, a tiež pre svojich zamestnancov,relaxačno-športový deň. Zaujíma ma, či sú výdavky na ubytovanie,občerstvenie,obed,prenájom mniestnosti daňovým výdavkom na dosiahnutie a zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Je možné uplatniť aj DPH? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Ja by som to nazvala inak ako relaxačno-športový deň. Skôr by som to nazvala dňom výstavy, propagácie a reklamy alebo dńom školenia pre dealerov a zamestnancov. Všetky náklady súvisiace s ubytovaním, stravovaním, prezentáciou a pod. by som dala do nákladov dańovo uznateľných, zo všetkého by som si odpočítala DPH. Musíš len správne pomenovať určité veci a činnosti.

    lutka je offline (nepripojený) lutka

    lutka
    Ďakujem za radu, myslím, že by to naozaj obstálo pred DU, lebo vlastne to aj bude spojené so školením a predvádzaním nových produktov.

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Čo v prípade, ak všetko zabezpečuje jedna firma a tá vyfakturuje aj ubytko, stravu a ďalšie náklady - napr. výzdoba miestnosti, zamestnancom sa za odmenu dávali notesy za cca 2.000 Sk a pod? Dá sa aj toto dať do nákladov s odpočtom DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.