Zavrieť

Porady

Neplatca DPH prevadz. réžia

Prijemny den,

Mal by som len pár otazočiek.
1. Nie som platcom DPH a chcel by som vedieť, ak mam dajmetomu lístok z reg. pokladne na kúpu pamäťovej karty s dph, aku sumu mam započitať. Zda sa mi ze celu sumu, ale dat ju len ako základ?
2. Pri ročnom zúčtovaní si aké odpočítateľné položky môzem uplatniť a v akej výške? Som ženatý a mam malú dcerku.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Thor
    Prijemny den,

    Mal by som len pár otazočiek.
    1. Nie som platcom DPH a chcel by som vedieť, ak mam dajmetomu lístok z reg. pokladne na kúpu pamäťovej karty s dph, aku sumu mam započitať. Zda sa mi ze celu sumu, ale dat ju len ako základ?
    2. Pri ročnom zúčtovaní si aké odpočítateľné položky môzem uplatniť a v akej výške? Som ženatý a mam malú dcerku.

    Dakujem
    Ak nie si platiteľ DPH, do nákladov Ti vstupuje celá zaplatená suma.
    Nezdaniteľné časti dane nájdeš tu http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...znenie.html#11 .
    Na dcéru si môžeš uplatniť nárok na daňový bonus, pri splnení podmienok, ktoré nájdeš v § 33 Zákona o dani z príjmov.
    Prípadne sa pýtaj ďalej alebo si daj do vyhľadávania "daňový bonus", je tu k tomu veľa info.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Thor
    Prijemny den,

    Mal by som len pár otazočiek.
    1. Nie som platcom DPH a chcel by som vedieť, ak mam dajmetomu lístok z reg. pokladne na kúpu pamäťovej karty s dph, aku sumu mam započitať. Zda sa mi ze celu sumu, ale dat ju len ako základ?
    2. Pri ročnom zúčtovaní si aké odpočítateľné položky môzem uplatniť a v akej výške? Som ženatý a mam malú dcerku.

    Dakujem
    KeĎ nie si plátcom dph potom do nákladov zahrňuješ celkovu cenu aj s dph.
    Odpočitateľné položni na konci roka sú:

    nezdanené minimum na podnikateľa 90.816,-
    daňový bonus na dieťa je 540,- Sk na jeden mesiac
    na manželku 90.816,- podľa toho čí má vlastný zdaniteľný príjem alebo nie,
    platenie životného poistenia, max. 12.000,- Sk za podmienok, že tá poistka je uzavretá minimálne na 10 rokov, a dátum uplynutia poistného obdobia je ak sa dobre pamätám 65 rokov poistenca (toto porsím opraviť ak som uviedol zle).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Thor
    Prijemny den,

    Mal by som len pár otazočiek.
    1. Nie som platcom DPH a chcel by som vedieť, ak mam dajmetomu lístok z reg. pokladne na kúpu pamäťovej karty s dph, aku sumu mam započitať. Zda sa mi ze celu sumu, ale dat ju len ako základ?
    2. Pri ročnom zúčtovaní si aké odpočítateľné položky môzem uplatniť a v akej výške? Som ženatý a mam malú dcerku.

    Dakujem
    1. Sumu s dph.
    2.na seba 90816, na dieťa DB.

    Thor je offline (nepripojený) Thor

    Thor
    smith
    KeĎ nie si plátcom dph potom do nákladov zahrňuješ celkovu cenu aj s dph.
    Odpočitateľné položni na konci roka sú:

    nezdanené minimum na podnikateľa 90.816,-
    daňový bonus na dieťa je 540,- Sk na jeden mesiac
    na manželku 90.816,- podľa toho čí má vlastný zdaniteľný príjem alebo nie,
    platenie životného poistenia, max. 12.000,- Sk za podmienok, že tá poistka je uzavretá minimálne na 10 rokov, a dátum uplynutia poistného obdobia je ak sa dobre pamätám 65 rokov poistenca (toto porsím opraviť ak som uviedol zle).
    Manželka je momentalne na materskej.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Thor
    Manželka je momentalne na materskej.
    Príjem počas MD sa počíta do príjmu na uplatnenie nezdaniteľnej časti na manželku.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Materská sa do príjmu manželky započítava, rodičovská nie, takže treba rozlíšiť na akej "dovolenke" je.

    Neplatca DPH prevadz. réžia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.