Zavrieť

Porady

vyvoz

objednal si u nas prepravu tovaru dodavkou,do 3,5t,jeden nemec.Mám dodacie listy,ale neviem čo budem potrebovať pri vývoze do nemecka.Ja nie som platcom DPH,on ano,poradte mi co budeme potrebovať aké papiere,cmr a tak si vypisuje on sám podla mňa.Som povinná platiť nejaku DPH z toho tovaru? Vysvetlite mi to lopatisticky prosím,lebo už viem tolko vecí a nerozumiem vôbec ničomu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    sklenkova
    objednal si u nas prepravu tovaru dodavkou,do 3,5t,jeden nemec.Mám dodacie listy,ale neviem čo budem potrebovať pri vývoze do nemecka.Ja nie som platcom DPH,on ano,poradte mi co budeme potrebovať aké papiere,cmr a tak si vypisuje on sám podla mňa.Som povinná platiť nejaku DPH z toho tovaru? Vysvetlite mi to lopatisticky prosím,lebo už viem tolko vecí a nerozumiem vôbec ničomu
    Vystavíš faktúru bez DPH a odberateľ v Nemecku už bude vedieť čo treba (mal by sa samozdaniť)

    Predpokladám, že budeš fakturovať iba preprevu. V účtovníctve u mojich klintov vidím CMR doklady ale ja sa o ne nestarám. Sú vyhotovené v x kópiách a tak ako ich vypísali tak ich aj prikladajú k faktúre. CMR je pre colné a prepravné účely.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.