Zavrieť

Porady

Sociálny fond v praxi

Firma zakúpila svojim zamestnancom na faktúru stravné poukážky. Nakoľko s tým nemáme skúsenosti, prosím o radu ako zúčtovať nákup poukážok ako aj predaj zamestnancom, príspevok na stravovanie zo soc. fondu, prepočet stravného lístka. Hodnota stravného lístka je vo výške 89,- Sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pdklatov
    Firma zakúpila svojim zamestnancom na faktúru stravné poukážky. Nakoľko s tým nemáme skúsenosti, prosím o radu ako zúčtovať nákup poukážok ako aj predaj zamestnancom, príspevok na stravovanie zo soc. fondu, prepočet stravného lístka. Hodnota stravného lístka je vo výške 89,- Sk.
    Stačí len trošku hľadať v už rozoberaných problémoch, aj tu:
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=1516960

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    chcela by som sa spytat na rozdiel v penaznom a nepenaznom prispevku zo SF, ked zamestnancom urobime firemnu akciu a pouziju sa na to peniazo zo SF tak tu sumu rozdelim medzi zamestnancov a zdanim to?
    alebo mozem rovno rozdelit SF medzi zamestnancom ako penazny prispevok a tiez zdanim?
    napriklad mame SF 60 000 ,- a 10 zam., na kadeho pripadne 6 000,-, tak kazdemu zdanim tych 6 000,- ak im ich vyplatim v hotovosti k vyplate,
    a to iste ak sa urobi akcia a tych 60 000 sa pouzije, tiez ich rozdelim medzi zam. a zdanim?
    dakujem

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    korduľa
    chcela by som sa spytat na rozdiel v penaznom a nepenaznom prispevku zo SF, ked zamestnancom urobime firemnu akciu a pouziju sa na to peniazo zo SF tak tu sumu rozdelim medzi zamestnancov a zdanim to?
    alebo mozem rovno rozdelit SF medzi zamestnancom ako penazny prispevok a tiez zdanim?
    napriklad mame SF 60 000 ,- a 10 zam., na kadeho pripadne 6 000,-, tak kazdemu zdanim tych 6 000,- ak im ich vyplatim v hotovosti k vyplate,
    a to iste ak sa urobi akcia a tych 60 000 sa pouzije, tiez ich rozdelim medzi zam. a zdanim?
    dakujem
    este by som chcela doplnit, ako to bude so zauctovanim, ked mam doklad z restauraciu kde sa konala f.akcia tak ako to zuctujem s tou 472-kou?prevediem intern.dokladom prostriedky zo SF do pokladne
    211/472 a to je vsetko?

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    to je pravda, nejde to otvorit, ale hladala som poctivo, ale asi mi to z tych prispevkov co som nasla nie je jasne

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Skúsime po novom: [SEARCH]stravovacie poukážky[/SEARCH]

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    pdklatov
    Firma zakúpila svojim zamestnancom na faktúru stravné poukážky. Nakoľko s tým nemáme skúsenosti, prosím o radu ako zúčtovať nákup poukážok ako aj predaj zamestnancom, príspevok na stravovanie zo soc. fondu, prepočet stravného lístka. Hodnota stravného lístka je vo výške 89,- Sk.
    Účtujete v JÚ alebo PÚ?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Tweety
    Stačí len trošku hľadať v už rozoberaných problémoch, aj tu:
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=1516960
    Paula
    tento link nefachčí
    Moderátorska poznámka :
    Link nefachčí preto, že bol použitý odkaz na výsledok vyhľadávania. ("search.php")
    Diskusiu o dôvodoch nefachčenia si prečítajte v téme (príspevky 35 - 40, 48 - 52):
    http://www.porada.sk/t5-chyby-na-stranke.html

    Odporúčam preto používať spôsob odkazovania, ktorý nedávno uviedol do života Richard. Podrobnosti v téme:
    http://www.porada.sk/t35299-hadame-hadame-hadame.html

    P.S.
    Všimli ste si ako sa v poslednom uvedenom linku slovo "hľadáme" nenápadne prezlieklo za slovo "hadame"?
    Naposledy upravil endrju : 07.11.06 at 10:00

    Sociálny fond v praxi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.