Zavrieť

Porady

danovy bonus

Pekny den vsetkym,
chcela by som sa spytat, ci ma zamestnankyna narok na danovy bonus ked:

02.10.2006 - 13.10.2006 čerpala dovolenku
16.10.2006 - 31.10.2006 je na neplatenom voľne

vie mi niekto poradiť???

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    48912
    Pekny den vsetkym,
    chcela by som sa spytat, ci ma zamestnankyna narok na danovy bonus ked:

    02.10.2006 - 13.10.2006 čerpala dovolenku
    16.10.2006 - 31.10.2006 je na neplatenom voľne

    vie mi niekto poradiť???

    dakujem
    Nárok na bonus má, ak dosiahla v mesiaci plat aspoň 1/2 min.mzdy.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    este sa chcem v ramci tejto porady opytat,ci sa nahodou nezvysoval danovy bonus ... stale je 540,- Sk? Dakujem.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Lebo to je čiastka ktorá je stanovená na rok 6.480,-Sk/ 2006, čiže mes 540,-Sk.

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Viete mi niekto poradiť ? Slobodnému ZC sa narodilo dieťa v RL je uvedený ako otec dieťaťa. Môže si ho uplatniť na DB ? Stačí ak predloží kópiu RL ? Dík za odpoveď.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    milanr
    Viete mi niekto poradiť ? Slobodnému ZC sa narodilo dieťa v RL je uvedený ako otec dieťaťa. Môže si ho uplatniť na DB ? Stačí ak predloží kópiu RL ? Dík za odpoveď.
    Áno, ak žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti a DB si nebude uplatňovať matka.

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Neviem, či ZC a jeho partnerka s dieťaťom žijú v spoločnej domácnosti ? Akým spôsobom mi to má ZC preukázať ?

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Preukáže ti to podpisom vo vyhlásení.Spoločná domácnost znamená,že sa rovnako finančne podielajú na chode domácnosti.Ak ti to podpíše tak je to jeho vec ak to tak nie je.To už ty neriešiš.Za toto je zodpovedný sám zamestnanec.Ty len skúmaš výšku príjmu zamestnanca v danom mesiaci a aké staré a či je nezaopatrené to dieta.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    K tomu je dobré aj potvrdenie o trvalom pobyte, ja som to tak riešila u partnerov po rozvode, aby to mal môj ZC v poriadku! Ale nevyžaduje sa!

    breckova je offline (nepripojený) breckova

    breckova
    Zdravím všetkých a prosím o radu.
    ZC je rozvedený, dieťa je zverené matke, ktorá je na ďalšej materskej dovolenke a žijú v spoločnom byte. Má ZC nárok na daňový bonus?
    Dík.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Ak si DB neuplatňuje matka, tak áno po dobu trvania spoločnej domácnosti. Zákon takýto prípad osobitne nerieši.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    Chcelaby som sa opytat mam zamestnanca ktorý nastupil 1.10 a uplatnuje si dan.bodus za dieta, ma podpis vyhlasenie o nezdan.mzde, plat min.mzda, ten danový bodu sa mu pripocita k vyplate (neodvádza sa to v odvodoch DB) ako mam poziadar DU o vratenie DB ktorý dom dala zamestnancovi pomozte prosim

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Vypíšeš žiadosť na poukázanie daňového bonusu a odovzdáš daňovému úradu. Žiadosť je aj na porade medzi tlačivami - personalistika.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    takze som mala pravdu DB sa neodvadza v odvodoch zo mzdy je len odovzdaný zamestnancovi vo výplate a potom DU ziadam pisomne o vratenie DB ktorý som vyplatila zamestnancovi

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    ivana184
    Vypíšeš žiadosť na poukázanie daňového bonusu a odovzdáš daňovému úradu. Žiadosť je aj na porade medzi tlačivami - personalistika.
    Čítala som, že pre tento rok - 2007 sa tlačivo "žiadosť na poukázanie sumy daňového bonusu" z DÚ ruší. Je to pravda? Ak áno, ako budem žiadať sumy daňového bonusu z DÚ, keď vyplatím DB z prostriedkov zamestnávateľa. Ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Uľa
    Čítala som, že pre tento rok - 2007 sa tlačivo "žiadosť na poukázanie sumy daňového bonusu" z DÚ ruší. Je to pravda? Ak áno, ako budem žiadať sumy daňového bonusu z DÚ, keď vyplatím DB z prostriedkov zamestnávateľa. Ďakujem
    Pochybujem, že by sa rušilo. Iba ak by sa upravilo o možnosť odpočru DB aj zo zrážkovej dane...čiže Žiadosť ako taká ostane , ale obsah tlačiva musia prispôsobiť novelizovanému zákonu...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Uľa
    Čítala som, že pre tento rok - 2007 sa tlačivo "žiadosť na poukázanie sumy daňového bonusu" z DÚ ruší. Je to pravda?
    Je to pravda, ak Vám nejaké prázdne tlačivá zostali, šup s nimi do zberu.

    Po novom sa o DB bude žiadať raz štvrťročne - bude to súčasť inovovaného štvrťročného prehľadu preddavkov, zrážkovej dane a DB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.