Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru

Prosím o radu ako postupovať pri dovoze materiálu z Číny?
Čo treba všetko urobiť, je to môj prvý prípad.
Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    nooo je to dovoz z tretích krajín...čiže budete musieť vypísať JCD alebo si najmete firmu a na colnici Vám vyrubia colný dlh to jest dph+clo a to musíte vyrovnať do hm 8 dní? už si nepamätám to bolo dávno keď som robil s JCD...

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    No to všetko je fajn, ale to JCD si kúpim v papiernictve? a kedy mám ísť na colnicu? Je to pre mňa španielska dedina.

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Už nastal ten deň. Dostali sme tovar z 3. krajiny, prepravná spoločnosť nám vybavila colné formality, poslala nám fa s priloženým JCD a výmerom platieb a na fa uviedla ,že v zákonom stanovenej lehote uhradí vyčíslený colný dlh colnému úradu a preto žiadajú poukázať peňažné prostriedky na ich účet - teda zaplatiť DPH.
    Ja si teda zaevidujem do záväzkov došlú fa od prep. spol.?
    A čo s JCD, ktoré v podstate za nás zaplatila preprav. spol.?
    Uvádza sa to niekde v priznaní k DPH? A ktorý dfátum je platný , keď uhrádzala prep. spol. colnému úradu alebo my prepravnej spol.?

    Poradí mi prosím niekto?
    Vopred vďaka!!!
    Naposledy upravil Vlasta Č. : 08.01.07 at 13:55 Dôvod: doplnenie

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Prosííím poraďte mi niekto!!!
    Dovoz z 3. krajín, colné formality vybavovala prepravná spol..
    Mám faktúru od firmy zo zahraničia, druhú od prepravnej spol. za clo a dph, kt. uhradili oni za nás, a ešte mám JCD.
    Vopred veľmi pekne ďakujem!!!
    Chcela by som vedieť čo má spraviť neplatca DPH, keď nakúpil tovar z ameriky ohľadom 19%DPH?
    ĎAKUJEM MARCELA

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Milí poraďáci,
    doteraz mi nikto neodpovedal na môj dotaz ohľadom dovozu tovaru.
    Veľmi pekne Vás prosím, ak má niekto skúsenosti v tejto oblasti, poraďte!
    Pre kompletné informácie:
    Doviezli sme tovar z Turecka:
    - mám fa z Tuecka, dátum vystavenia 5.11.2006, tovar došiel 5.12.2006.
    - mám fa od prepravnej spoločnosti, kt. nám vybavovala colné formality s priloženou kópiou JCD a kópiou výmeru platieb - suma je rovná DPH 1559,-Sk, dátum vystavenia je 20.12.2006.
    - mám originál JCD s priloženým originálom výmeru platieb a listom od prepravnej spoločnosti kt. nahrádza kópiu bank. výpisu, kde oznamujú, že zaplatili sumu JCD colnému úradu 22.12.2006.
    Ako a kde zaevidovať uvedené doklady?
    Čo a kde uviesť v daňovom priznaní k DPH?

    Za všetky rady vopred Ď A K U J E M!!!

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Ďakujem!!!
    Len ešte potrebujem vedieť: účtujem v Alfe ako tam zaevidovať tie tri doklady. Fa od dodávateľa a prep. spol. sú klasické záväzky? A čo s úhradou JCD, keď to uhradila prep. spol.?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Vlasta Č.
    Ďakujem!!!
    Len ešte potrebujem vedieť: účtujem v Alfe ako tam zaevidovať tie tri doklady. Fa od dodávateľa a prep. spol. sú klasické záväzky? A čo s úhradou JCD, keď to uhradila prep. spol.?

    Fa za prepravu od slovens.platiteľa sa naúčtuje v alfe , ako klasický záväzok. Doklad o oznámení zaplatenej dph od dodávateľa spolu aj s pripnutým JCd zaeviduješ do knihy závazku. Typ dokladu si vyber JCD a zaradíš ho do riadku , ako napísala ALBO. Úhradu musíte poukázať na účet preprav.spoločnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.