Zavrieť

Porady

miesto vykonu prace zahranicie

nas zamestnavatel si chce otvorit pobocku v madarsku a chce aby tam pracoval zamestnanec zamestnany na slovensku ale pracu by vykonaval v madarsku. Zamestnavatel sa ma pyta na co vsetko ma zamestnanec narok, co mu mozeme a nemozeme zo zakona preplatit. Myslim si ze to pracovna cesta nebude kedze podla zakonika prace §57 sa za pracovnu cestu nepovazuje ak vyslanie na pracovnu cestu vyplyva priamo z povahy dohodnuteho druhu prace alebo miesta vykonu prace alebo ak moznost vyslania na pracovnu cestu je dohodnuta v pracovnej zmluve. Myslim si ze by bolo vyhodnejsie aby bol zamestnany v zahranici kedze tam bude stala prevadzkaren. Ale to sa ma nepyta ona sa ma pyta co vsetko mu mozeme preplatit a nemozeme. Podla mna ma narok na stravne listky teda zabezpecit stravu a co potom s pripadnym ubytovanim alebo dopravu...a este otazka neviete ake odovody su v madarsku? su nizsie ako na slovensku?je to porovnatelne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dreki je offline (nepripojený) dreki

    konateľ amatér dreki
    Ak zamestnanec suhlasi ze bude kazdy den na sluzobnej ceste tak preco by sa mu nemohli dat všetky cestovne nahrady? Miesto vykonu prace sa napise na Slovensku a dovodov na sluzobnu cestu je dost len by mal s tym suhlasit a to tu asi problem nebude.
    Naposledy upravil dreki : 20.09.07 at 04:40

    miesto vykonu prace zahranicie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.