Zavrieť

Porady

chyba zaúčtovania r.2005

Práve som zistila , že som v r.2005 chybne zaúčtovala náklady budúcich období v sume cca 300tis. Daňový základ neovplyvnili ale nemali tam byť.
Čo robiť v takom prípade, podať opravné dp?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    A kde teda mali byť? Ak nemali byť v nákladoch budúcich období, tak asi v nákladoch r. 2005. Nie?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    .lena.
    Práve som zistila , že som v r.2005 chybne zaúčtovala náklady budúcich období v sume cca 300tis. Daňový základ neovplyvnili ale nemali tam byť.
    Čo robiť v takom prípade, podať opravné dp?
    O čom sa mylne účtovalo? Aký protiúčet bol použitý?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    .lena.
    Práve som zistila , že som v r.2005 chybne zaúčtovala náklady budúcich období v sume cca 300tis. Daňový základ neovplyvnili ale nemali tam byť.
    Čo robiť v takom prípade, podať opravné dp?
    Skús doplniť info, takto sa nedá na to reagovať.

    Na okraj: Nebude to opravné, ale dodatočné DP.

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    benka
    Skús doplniť info, takto sa nedá na to reagovať.

    Na okraj: Nebude to opravné, ale dodatočné DP.
    Áno dodatočné, to bol moment zistenia...Ďakujem za reakcie
    Leasingy začaté v roku 2003, firma ich prevzala v roku 2005. Účtovala som podľa postupov platných do r.2004. Ale (myslím) nesprávne som v uzávierkových operáciach zaúčtovala zostávajúce splátky: zrátala som ich a sumu som zaúčtovala 381/379. Toto bol asi účtovný zápis navyše, aspoň tak mi to teraz vychádza, lebo mi to robí šarapatu. Mňa tie leasingy zničia.

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    Aj ja som teraz nasla chybu v roku 2005, ja davam opravne danove priznanie, este aj I. aj II.Q 2006.
    A chcem poziadat Danovy urad aby mi urobili aj kontrolu.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    .lena.
    Áno dodatočné, to bol moment zistenia...Ďakujem za reakcie
    Leasingy začaté v roku 2003, firma ich prevzala v roku 2005. Účtovala som podľa postupov platných do r.2004. Ale (myslím) nesprávne som v uzávierkových operáciach zaúčtovala zostávajúce splátky: zrátala som ich a sumu som zaúčtovala 381/379. Toto bol asi účtovný zápis navyše, aspoň tak mi to teraz vychádza, lebo mi to robí šarapatu. Mňa tie leasingy zničia.
    Ja účtujem náklady BO tak isto ako si uviedla vo svojom probléme. Dodatočné dańové priznanie neprichádza do úvahy. Jednoducho interným dokladom zvýšiš v priebehu roka 2006 predpis na náklady BO a hotovo. Bude to normálna účtovná operácia roku 2006.

    Niečo podobné sa účtovalo už v minuloisti keď sa menila sadzba DPH následkom čoho sa pomenili všetky splátkové kalendáre.

    apo

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    apo
    Ja účtujem náklady BO tak isto ako si uviedla vo svojom probléme. Dodatočné dańové priznanie neprichádza do úvahy. Jednoducho interným dokladom zvýšiš v priebehu roka 2006 predpis na náklady BO a hotovo. Bude to normálna účtovná operácia roku 2006.

    Niečo podobné sa účtovalo už v minuloisti keď sa menila sadzba DPH následkom čoho sa pomenili všetky splátkové kalendáre.

    apo
    Ani si nevieš predstaviť ako si ma potešil . Logicky to boli náklady bo, len mi to nemyslí... poprosila by som ťa ešte či by si mi nenapísal konkrétne ten predpis.

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    kornelia2
    Aj ja som teraz nasla chybu v roku 2005, ja davam opravne danove priznanie, este aj I. aj II.Q 2006.
    A chcem poziadat Danovy urad aby mi urobili aj kontrolu.
    Ty asi sranduješ..

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    kornelia2
    nesrandujem, sme zacinajuca firma, je to lepsie teraz
    Myslím, že začínajúcim firmam chodia na kontrolu automaticky, aspoň čo sa dph týka, daň z príjmov neviem.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    .lena.
    Ani si nevieš predstaviť ako si ma potešil . Logicky to boli náklady bo, len mi to nemyslí... poprosila by som ťa ešte či by si mi nenapísal konkrétne ten predpis.
    Takéto pocity poznám a tiež mi veľmi dobre padlo keď mi niekto vysvetlil že situácia nie je až tak čierna ako vyzerá.

    Tu je link na tabulľky, ktoré Ti môžu pomôcť. U lizingov som si zaviedol postup ešte pred rokom 2004, že celý predpis zo splátkové kalendára som jedným účtovným zápisom zaúčtoval ako dlhodobý záväzok z nájmu s časovým rozlíšením. Do pomocnej evidencie záväzkov, ktorá je súčasťou účtovného softwéru som nezapisoval nič, používal som a stále používam iba tabuľky.

    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=386

    Ak bude treba niečo k tabuľkám upresniť alebo poradit napíš cez súkromné správy a doriešime čo bude treba.


    apo

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    [quote=apo]
    Ak bude treba niečo k tabuľkám upresniť alebo poradit napíš cez súkromné správy a doriešime čo bude treba.

    Moc moc ďakujem. Idem to preštudovať a keď niečomu nebudem rozumieť, ohlásim sa .

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    .lena.
    Áno dodatočné, to bol moment zistenia...Ďakujem za reakcie
    Leasingy začaté v roku 2003, firma ich prevzala v roku 2005. Účtovala som podľa postupov platných do r.2004. Ale (myslím) nesprávne som v uzávierkových operáciach zaúčtovala zostávajúce splátky: zrátala som ich a sumu som zaúčtovala 381/379. Toto bol asi účtovný zápis navyše, aspoň tak mi to teraz vychádza, lebo mi to robí šarapatu. Mňa tie leasingy zničia.
    Chcela by som sa vyjadriť k tej zvýraznenej časti, lebo si myslím, že si účtovala správne. Pri postúpení leasingu, ktorý bol začatý pre 1.1.2004,sa pokračuje v účtovaní po "starom" /aj keď vy ste ich prevzali až v r.2005/.
    Ja som mala podobný prípad a odobrila mi to aj autítorka.
    Prosím, ak sa mýlim, opravte ma!

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    cloe
    Chcela by som sa vyjadriť k tej zvýraznenej časti, lebo si myslím, že si účtovala správne. Pri postúpení leasingu, ktorý bol začatý pre 1.1.2004,sa pokračuje v účtovaní po "starom" /aj keď vy ste ich prevzali až v r.2005/.
    Ja som mala podobný prípad a odobrila mi to aj autítorka.
    Prosím, ak sa mýlim, opravte ma!
    Áno po starom je správne, len som myslela, že jeden účtovný zápis v tom celkovom účtovaní leasingov som urobila nesprávne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.