Zavrieť

Porady

Faktúra podľa par. 71

Vŕta mi v hlave...lebo som povedal že na faktúrach od dodávateľov musí byť uvádzané sídlo firmy. teraz keď si to študujem tak som nie až tak istý či nestačí len prevádzkareň lebo je to trochu nejasné...ale bol som v tom že sídlo firmy treba vždy a teraz som zmätený? Aké máte s tým skúsenosti, dodávatelia mi uvádzajú len adresu odštepného závodu ale nie sídla stačí to na daňový doklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Myslím, že i v prípade že je faktúra vystavená na adresu miesta podnikania alebo prevádzkárne napĺňa literu zákona a mala by byť postačujúca pre účely DPH. Avšak moja skúsenosť je opačná a preto požadujem vystavovanie dokladov s adresou sídla firmy, čo je iná adresa ako adresa prevádzkarne firmy. Vlastne požadujem faktúru, znejúcu na kompletný názov a adresu firmy podľa Obchodného alebo živnostenského registra.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    513/1991 Zb

    § 2
    Podnikanie

    .
    (3) Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom.

    .
    § 3a
    Na začiatok

    (1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

    (2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Paula
    513/1991 Zb

    § 2
    Podnikanie
    .
    (3) Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom.

    .
    § 3a
    Na začiatok

    (1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

    (2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku
    To je pekná citácia zákona, ale na Slovensku je to vždy komplikovanejšie.
    Musíme naplniť požiadavky:
    - kontroly zo živnostenského úradu
    - kontroly zo SOI
    - daňového úradu a naplniť literu Zákona o správe daní, Zákona o DPH, Zákona o dani z príjmu

    A teraz prosím uviesť taký návod, ktorý ukojí všetkých.


    apo
    Naposledy upravil apo : 14.11.06 at 18:22

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    apo
    To je pekná citácia zákona, ale na Slovensku je to vždy komplikovanejšie.
    Musíme naplniť požiadavky:
    - kontroly zo živnostenského úradu
    - kontroly zo SOI
    - daňového úradu a naplniť literu Zákona o správe daní, Zákona o DPH, Zákona o dani z príjmu

    A teraz prosím uviesť taký návod, aktý ukojí všetkých.


    apo
    SEX

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    JankaO
    SEX
    No niesom si istý či tento návrh by sa ujal u všetkých orgánov.

    apo

    Faktúra podľa par. 71

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.