Zavrieť

Porady

účtovanie príspevku z Úradu práce...

S.r.o. uzavrela dohodu s úradom práce o zamestnávaní znevýhodnených úchádzačov o zamestnanie. Úrad prepláca 6 mesiacov 55% ceny práce a 18 mesiacov 20% ceny práce. Teraz prišla na účet prvá suma. Ako to zaúčtovať? Vďaka za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Zaúčtovať ako príspevok na vytvorenie prac. miest 346/648,384
    Naposledy upravil Melnick : 13.11.06 at 18:40

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja to účtujem pri mzdovom doklade za mesiac, ktorého sa týka nasledovne :
    predpis 347/A / 648
    úhrada 221/A / 347/A

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Súhlasím s ondrejvla. Nemôžem udeliť súhlas, lebo nie je zobrazený, iba cituj a rýchla odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ilona
    Ja som o túto sumu ponížila mzdy 221/521.
    Nie je to správne účtovanie.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Pozri si postupy účtovania par.52 odst.12
    12) Na účtoch 346 - Dotácie zo štátneho rozpočtu a 347 - Ostatné dotácie sa účtujú
    a) v prospech týchto účtov príjem dotácií,
    b) na ťarchu týchto účtov priznanie dotácie, a to
    1. dotácie na obstaranie dlhodobého majetku a na obstaranie technického zhodnotenia so súvzťažným zápisom v prospech účtu 384 – Výnosy budúcich období,
    2. dotácie na hospodársku činnosť so súvzťažným zápisom v prospech účtu 648 – Ostatné výnosy z hospodárskej činnosti, ak sa dotácia poskytla na úhradu nákladov, a to v časovej a vecnej súvislosti so zaúčtovaním nákladov vynaložených na príslušný účel, na ktorý sa dotácie na hospodársku činnosť poskytli

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Poraďáci, práve mi volala jedna známa, ktorá účtuje v PÚ dotáciu na zamestnanie znevýhodených uchádzačov a dáva nejaké zostavy aj na ÚP. Pani z ÚP sa ju snaží presvedčiť, že mzdové náklady musí účtovať na účet 632. Tento som v osnove nenašla. Stretli ste sa s tým?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Poraďáci, práve mi volala jedna známa, ktorá účtuje v PÚ dotáciu na zamestnanie znevýhodených uchádzačov a dáva nejaké zostavy aj na ÚP. Pani z ÚP sa ju snaží presvedčiť, že mzdové náklady musí účtovať na účet 632. Tento som v osnove nenašla. Stretli ste sa s tým?
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Posúvam...
    Nie je to rozpočtovka, alebo neziskovka. V účtovej osnove pre podnikateľov taký účet neexistuje.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    smith Pozri príspevok
    Nie je to rozpočtovka, alebo neziskovka. V účtovej osnove pre podnikateľov taký účet neexistuje.

    Zoli, je to klasická s. r.o., ktorá vytvorila aj chránenú dielňu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Zoli, je to klasická s. r.o., ktorá vytvorila aj chránenú dielňu.
    V tom prípade by som sa obrátil na dotyčnú pani na ÚP, nech to vysvetlí, ale aj s podložení paragrafu, resp. postupov účtovníctva.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    smith Pozri príspevok
    V tom prípade by som sa obrátil na dotyčnú pani na ÚP, nech to vysvetlí, ale aj s podložení paragrafu, resp. postupov účtovníctva.
    To som jej navrhla aj ja. Skúšala som zisťovať, ako pochodila, ale tá moja známa si dovolenkuje v Chorvátsku. Ale zvedavá som aj ja, ako pochodila.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Zoli, je to klasická s. r.o., ktorá vytvorila aj chránenú dielňu.
    A tá milá pani na ÚP si nemýli náhodou toto:

    632 - Daňové výnosy samosprávy (je to z účt.osnovy rozpočtoviek)

    A dotácie sa účtuje vlastne všade ako výnosy.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    smith Pozri príspevok
    A tá milá pani na ÚP si nemýli náhodou toto:

    632 - Daňové výnosy samosprávy (je to z účt.osnovy rozpočtoviek)

    A dotácie sa účtuje vlastne všade ako výnosy.

    Ona sa ju snažila presvedčiť, že aj iné firmy to tak účtujú. Tak som jej povedala, aby išla za ňou, zahrala sa na blbú a opýtala sa, či by jej neukázala ako to účtujú iné firmy.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    A ako účtujete príspevky z ÚP za december za znevýhodneného zamestnanca na konci roka? 31.12.2011 účtovný predpis 346/648 alebo to časovo rozlišujete(keďže úhrada bude až v novom roku) ako príjem budúceho obdobia 385/648?

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    po minulé roky sme to nechávali k 31.12 vždy na 346 a v novom roku sme to spárovali s úhradou z ÚP. Nemusíme to preúčtovvať na 385? Neviete nikto poradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.