Zavrieť

Porady

Recepty_vianočné pečenie

Priznám sa, že som dlho nehľadala, či tu už takáto téma je. Toto som dnes dostala do mailu
Usporiadat
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

tak to je bomba !!!!! prečitala som to tak zbežne a vyzerá to úžasne. vdaka za inšpiráciu
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Velmi sa mi pači. Ďakujem. Vytlačila som si a po večeroch poštudujem.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
pripájam stránku ...http://bedrunka.unas.cz/recepty/vanoce.htm
0 0
cuernavaca cuernavaca

cuernavaca je offline (nepripojený) cuernavaca

pridavam par zakuskov.....
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

cuernavaca
pridavam par zakuskov.....
Ahoj, tie zákusky vyzerajú super ! Máš niektoré aj odskúšané ?
0 0
cuernavaca cuernavaca

cuernavaca je offline (nepripojený) cuernavaca

priznavam, ze nemam odskusane, ja som skor zbierac receptov
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cuernavaca
pridavam par zakuskov.....
Skutočne to dobre vyzerá, ale nie sú vianočné - alebo som to nedočítala ?
0 0
semagi semagi

semagi je offline (nepripojený) semagi

Na porade som veľmi krátko a zistila som, že je super. Mojim najväčším koníčkom je pečenie a samozrejme zbieranie receptov či kupovanie kníh o pečení. Tu som našla množstvo nových receptov do zbierky. Na vianoce sa bude piecť zas niečo nové. Chcem sa podeliť s Vami o moje odkúšané recepty a tak som vybrala niektoré z nich. Možno že si vyberiete aj keď niektoré nie sú typické vianočné.
Naposledy upravil semagi : 18.12.06 at 15:14
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

semagi
Na porade som veľmi krátko a zistila som, že je super. Mojim najväčším koníčkom je pečenie a samozrejme zbieranie receptov či kupovanie kníh o pečení. Tu som našla množstvo nových receptov do zbierky. Na vianoce sa bude piecť zas niečo nové. Chcem sa podeliť s Vami o moje odkúšané recepty a tak som vybrala niektoré z nich. Možno že si vyberiete aj keď niektoré nie sú typické vianočné.
Semagl tvoje recepty vyzerajú zaujímavo,zatiaľ som ich len prebehla,ale niečo vyskúšam.Ďakujeme
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

semagi
Na porade som veľmi krátko a zistila som, že je super. Mojim najväčším koníčkom je pečenie a samozrejme zbieranie receptov či kupovanie kníh o pečení. Tu som našla množstvo nových receptov do zbierky. Na vianoce sa bude piecť zas niečo nové. Chcem sa podeliť s Vami o moje odkúšané recepty a tak som vybrala niektoré z nich. Možno že si vyberiete aj keď niektoré nie sú typické vianočné.
Semagi, chcem sa Ťa spýtať: v recepte Mlynárove pusinky používaš tých 10 dg margarínu na opraženie ovsených vločiek alebo po zamiešaní ostatných prísad tam treba pridať ten margarín ?????? Ja som to začala robiť, no nejak sa mi to rozpadáva, neviem ako urobím z toho kôpky na plech...
Neviem, či to budeš teraz čítať....asi tam pridám marg.
Nerobievate náhodou niektorá tie pusinky ???
Vďaka
0 0
semagi semagi

semagi je offline (nepripojený) semagi

Marči až teraz som sa dostala na poradu. Áno margarín používam na opraženie, môže sa Ti zdať, že je to suché, ale kôpky sa dajú urobiť a po opečení pekne držia spolu / spojí ich vajíčko/. Moje deti ich majú veľmi radi, lebo nie sú presladené a vydržia dlho čo im veľmi vyhovuje lebo sú na internáte. Dúfam, že sa Ti podarili a pochutnáš si na nich. Pýtala si sa na nejaké pusinky, neviem, ktoré máš na mysli. Na porade budem dnes až po 19,00.
0 0
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

Ja som robila kokosové pusinky pridávam recept, mojím papkáčom chutia

Kokosové pusinky.

5 bielkov, 300g práškového cukru, 250 strúhaného kokosu, 30g hladkej múky, štipka mletej škorice, strúhaná kora z 1/4 citróna.
Bielky vyšľaháme na tuhý sneh, pridáme cukor a šľaháme /nie nad parou/ do stuhnutia, el. šľahač prepneme na najnižšie obrátky a zašľaháme ostatné suroviny.
2 čajovými lyžičkami tvoríme kopky, ktoré kladieme na vymastený plech a pečieme v predhriatej rúre 20-25 min. pre teplote 150-175 stupňov.
Ja som piekla na 125 záleží od rúry.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Semagi, ja som myslela na tie od Teba - Mlynárove ! Už sú upečené, myslím, že sa vydarili aj napriek tomu, že som do nich pridala ešte trošičku masla.Sú výborné a je ich dosť veľa ! Ešte musím poliať čokoládou !
Vďaka za recept !
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ďakujem Lucuš ! A nepečú sa nejak dlho ?
0 0
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

No pečú sa troška dlhšie ale podľa mňa stoja za to.
Vždy keď som robila pusinky šľahala som ich nad parou, tieto nie.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Lucuš
No pečú sa troška dlhšie ale podľa mňa stoja za to.
Vždy keď som robila pusinky šľahala som ich nad parou, tieto nie.
Tak Ťa počúvnem, dúfam, že mi nezhoria. Určite ich vyskúšam !
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Pridám aj ja recept bez ktorého si nevieme predstaviť vianoce.
Anjelský dych
Suroviny:
7 bielkov
2 šľahačky+stužovač
49 Dkg práškového cukru
1 PL/polievková lyžica/ kakaa, 1 PL kávy
balíček liesových orieškov
Postup:
Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, postupne po lyžiciach pridávame cukor. Vzniknutú masu rozotrieme na plech /dávam na spodok mastný papier/ a sušíme pri teplote cca 50oC 2 hodiny. Cesto musí byť biele a tvrdé, ako keď sušíte pusinky. Rozdelím si ho na 4 časti, dostanete 4 obdĺžniky.
Šľahašky vyšľahám so stužovačom / pozor - bez cukru!! /, rozdelím si do 4 misiek. Oriešky opražím, ošúpem a podrvím, nemeľte ich, aby zostali kúsky. Do prvej misky so šľahačkou dám lyžicu kakaa, do druhej lyžicu kávy-prášok do tretej polovicu podrvených orieškov, štvrtú nechám bielu. Spájam kusy sušeného cesta s ochutenou šľahačkou. Celý rez mám vysoký asi 20 cm a potriem ho štvrtou bielou šľahačkou a posypem zvyškom drvených orieškov. Musí byť v chladničke najmenej 8 hodín, aby sa vrstvy spojili, Najlepšie urobiť večer a dať do rána do chladničky. Garantujem, že niečo také dobré ste v živote nejedli. Prajem dobrú chuť!!!
2 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

truch Pozri príspevok
Pridám aj ja recept bez ktorého si nevieme predstaviť vianoce.
Anjelský dych
Suroviny:
7 bielkov
2 šľahačky+stužovač
49 Dkg práškového cukru
1 PL/polievková lyžica/ kakaa, 1 PL kávy
balíček liesových orieškov
Postup:
Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, postupne po lyžiciach pridávame cukor. Vzniknutú masu rozotrieme na plech /dávam na spodok mastný papier/ a sušíme pri teplote cca 50oC 2 hodiny. Cesto musí byť biele a tvrdé, ako keď sušíte pusinky. Rozdelím si ho na 4 časti, dostanete 4 obdĺžniky.
Šľahašky vyšľahám so stužovačom / pozor - bez cukru!! /, rozdelím si do 4 misiek. Oriešky opražím, ošúpem a podrvím, nemeľte ich, aby zostali kúsky. Do prvej misky so šľahačkou dám lyžicu kakaa, do druhej lyžicu kávy-prášok do tretej polovicu podrvených orieškov, štvrtú nechám bielu. Spájam kusy sušeného cesta s ochutenou šľahačkou. Celý rez mám vysoký asi 20 cm a potriem ho štvrtou bielou šľahačkou a posypem zvyškom drvených orieškov. Musí byť v chladničke najmenej 8 hodín, aby sa vrstvy spojili, Najlepšie urobiť večer a dať do rána do chladničky. Garantujem, že niečo také dobré ste v živote nejedli. Prajem dobrú chuť!!!
Mám otázku. Ako sa to potom pokrája? Mám obavy, či pri krájaní nevytlačím šlahačku von.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Krája sa ťažko len upečený korpus. Ja to robím tak, že dva najmenej polámané dilely si dám na spodok a na vrch, druhý a tretí diel môžeš "pozliepať". Stojí to minimálne 8 hodín, bielkový korpus sa krásne spojí so šľahačkou, zvlhne a krája sa bez problémov. Korpus je sladký, preto sa šľahačka nesladí. Výsledok je fakt " anjelský".
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať