Zavrieť

Porady

Seminár-náklad r.2004 alebo r.2005 ?

Zamestnankyňa firmy ( teda ja) ide v januári 2005 na seminár, ktorý sa týka ale roku 2004 (Daň z príjmov právnickych osôb za rok 2004).
Teraz v 12/2004 som sa prihlásila na tento seminár a aj vyplatila požadovanú sumu.
Čo myslíte bude to náklad r.2004 alebo až r. 2005 ?

A ako by to bolo v JÚ ?

Účtovanie na prelome rokov je hrozné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Je to náklad budúceho roka, pretože seminár sa uskutoční až v r. 2005. Ak v marci r. 2005 podávaš daňové priznanie za rok 2004, tak tvoja mzdza za prácu vykonanú v marci nepatrí do r. 2004 aj keď si vypracovávala dańové priznanie a ročnú závierku za rok 2004. V JU by som to dala v roku 2004, pretože to už bolo zaplatené a máš doklad.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Monika1 vďaka za odpoveď.

    V PÚ s tebou súhlasím, ale v JÚ neviem. Doklad dostanem až keď sa ten seminár uskutoční (1/2005). zatiaľ mám len pozvánku.
    Mne sa skôr zdá, že by som to mala dať tiež do r. 2005 podľa §17 ods.12-zákon o dani z príjmov.

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Tak im to zaplať do predu a žiadaj vyhotovenie dokladu, pokiaľ pozvánka nie je aj dokladom. Myslím JU.

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Máš pravdu, neuvedomila som si, že už ideme podľa nového zákona. Súhlasím s tebou. Dala by som to tiež do nového roku, poskytnutie služby bude totiž v novom roku.

    Seminár-náklad r.2004 alebo r.2005 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.