Zavrieť

Porady

Stará faktúra.

Prosím o radu.
Už to bolo síce riešené na porade, ale si z toho neviem pozliepať riešenie....
Tak teda :
Došla mi do fimy fa z roku 2003 na ktorej je 20% DPH-čka / 579,50 SK /. Ako to mám správne zaúčtovať ??
Jedná sa o malú sumu, takže opravné priznanie by som nerada.....
Firma je mesačný platca DPH. A účtujem v PÚ.
No a aby toho nebolo málo, došla mi ešte FA z Čiech v CZK vystavená 02.01.2006. Čo s ňou ?? Kurz dám deň vystavenia Fa ?
prosím o radu a zároveň za ňu vopred DAKUJEM......
Usporiadat
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Danka P
Prosím o radu.
Už to bolo síce riešené na porade, ale si z toho neviem pozliepať riešenie....
Tak teda :
Došla mi do fimy fa z roku 2003 na ktorej je 20% DPH-čka / 579,50 SK /. Ako to mám správne zaúčtovať ??
Jedná sa o malú sumu, takže opravné priznanie by som nerada.....
Firma je mesačný platca DPH. A účtujem v PÚ.
No a aby toho nebolo málo, došla mi ešte FA z Čiech v CZK vystavená 02.01.2006. Čo s ňou ?? Kurz dám deň vystavenia Fa ?
prosím o radu a zároveň za ňu vopred DAKUJEM......
No, ja by som faktúru z roku 2003 neakceptovala, ale ak ste sa rozhodli inak, tak ju zaúčtuj celú s DPH na nejaký účet - možno na 513, lebo to nepôjde do nákladu r.2006.
Čo sa týka CZK, tak ja by som to zaúčtovala kurzom prijdenia faktúry.
0 0
Danka P Danka P

Danka P je offline (nepripojený) Danka P

Dakujem Olgica.......
0 0
Danka P Danka P

Danka P je offline (nepripojený) Danka P

Skúste mi ešte niekto odpovedať na danú otásku, prosíííím......
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak je faktura z r. 2003 za tovar aleb material (a vy ste ho dostali a zatial s nim nic nerobili), uctovala by som cele na materialovy alebo tovarovy ucet. Ak je to za sluzbu, uctovala by som na 513, ako naklad nedanovy.
Cesku fakturu by som prepocitala kurzom, kedy faktura prisla, tak ako poradila Olgica.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ja účtujem faktúry vždy kurzom vystavenia a zatiaľ mi daňová poradkyňa na to nič nepovedala :-( Robím to zle ?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja uctujem kurzom vystavenia svoje faktury. Dosle uctujem dnom dodania, tiez auditor nemal namietky. Nuz, asi kolko poradcov, tolko nazorov. V konecnom dosledku je to zrejme jedno, lebo vzdy bude kurzovy rozdiel, pretoze datum vystavenia a uhrady byva malokedy totozny.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

1. Faktúra z roku 2003: Ak ide o významnú sumu 428,429/321. Ak ide o nevýznamnú sumu 501,518(podľa druhu nákladu)/321. Pri každom nákladovom účte mám analytiku na nedaňové výdavky. Sumy na nich nazbierané sú pripočítateľnými položkami k základu dane.
2. Faktúra z januára 2006 prijatá v 11/2006. To by zaujímalo aj mňa. V postupoch v § 2 - deň uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky - takže z toho vychádza použiť januárový dátum. Ja účtujem (ak sa dá) ku dňu vystavenia faktúry alebo ku dňu prijatia s odvolaním sa na vnútorné podmienky účtovnej jednotky.

AK SA MÝLIM OPRAV MA.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Zdravím Vás.
Dostala som upomienku za neuhradenú faktúru, ktorá bola splatná v novembri 2007. Faktúru možno zapotrošil konateľ, lebo ju nemám zaevidovanú v účtovníctve. Požiadala som dodávateľa, aby mi ju poslal. Ide o malú sumu, určite zistíme, že ju máme uhradiť. Teraz v r. 2008 ju zaúčtujem celú vrátane dph do nákladov, alebo ju zaúčtujem ako nedaňový náklad?
Ďakujem za pomoc, Laura
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte,
viete mi povedať, za akým účelom sa odberateľovi vystavujú 2 faktúry?
Dakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Ahojte,
viete mi povedať, za akým účelom sa odberateľovi vystavujú 2 faktúry?
Dakujem.

Za žiadnym....len ak sa naozak oni tak kvôli nejakému dôvodu dohodli...
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Laura1 Pozri príspevok
Zdravím Vás.
Dostala som upomienku za neuhradenú faktúru, ktorá bola splatná v novembri 2007. Faktúru možno zapotrošil konateľ, lebo ju nemám zaevidovanú v účtovníctve. Požiadala som dodávateľa, aby mi ju poslal. Ide o malú sumu, určite zistíme, že ju máme uhradiť. Teraz v r. 2008 ju zaúčtujem celú vrátane dph do nákladov, alebo ju zaúčtujem ako nedaňový náklad?
Ďakujem za pomoc, Laura
posúvam....,Ďakujem.
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Laura1 Pozri príspevok
Zdravím Vás.
Dostala som upomienku za neuhradenú faktúru, ktorá bola splatná v novembri 2007. Faktúru možno zapotrošil konateľ, lebo ju nemám zaevidovanú v účtovníctve. Požiadala som dodávateľa, aby mi ju poslal. Ide o malú sumu, určite zistíme, že ju máme uhradiť. Teraz v r. 2008 ju zaúčtujem celú vrátane dph do nákladov, alebo ju zaúčtujem ako nedaňový náklad?
Ďakujem za pomoc, Laura
Ak ide o významnú položku, zaúčtuj to bud 428,429/321,alebo na účty nákladové ak ide o malú sumu!
Dph si môžeš uplatniť! Na faktúru daj dátumovú pečiatku, aby bolo zrejme, že kedy bola doručená!!!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vranová Pozri príspevok
Ak ide o významnú položku, zaúčtuj to bud 428,429/321,alebo na účty nákladové ak ide o malú sumu!
Dph si môžeš uplatniť! Na faktúru daj dátumovú pečiatku, aby bolo zrejme, že kedy bola doručená!!!
Ale ako náklad nedaňový ....
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Áno ako uviedla evinka, sprav si analytik.evidenciu, aby si na konci roka nezabudla to pripočítať k zákl.dane,lebo je to nedaňový náklad, nakoľko sa týka predchádzajúceho obdobia!
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem,
samozrejme, je to nedaňový náklad, ale potom si môžem uplatniť DPH v júni 2008?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Laura1 Pozri príspevok
Ďakujem,
samozrejme, je to nedaňový náklad, ale potom si môžem uplatniť DPH v júni 2008?
Áno v zmysle príspevku 13
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Dakujem za pomoc.
Prajem Vám pekný zvyšok víkendu.
Laura
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

mne sa dnes dostala faktúra 31.12.2011 čo s ňou zaúčtujem celú na 548/321 na nedaňové náklady? je to suma 2000 s dph
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

yvica Pozri príspevok
mne sa dnes dostala faktúra 31.12.2011 čo s ňou zaúčtujem celú na 548/321 na nedaňové náklady? je to suma 2000 s dph
AKo dostala? Vyšla niekde zo šuflíka, alebo prišla len tera poštou?
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

no konateľ ju vyhrabal od niekiaľ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať