Zavrieť

Porady

Stara faktura

Pri uctovani som narazil na dobropis z roku 2004, konkretne s datumom 31.12.2004. Platba mi bola uhradena na ucet v roku 2006. Som platca DPH - Q, uctujem v JU.
Ako mam postupovat?
Mam urobit opravne priznanie o DPH za 4Q 2004?
Alebo mozem prijem zauctovat ako prijem ktory neovplyvnuje dan. zaklad a ignorovat fakturu a j ked pridem o sumu DPH.
Poradte.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž, v JÚ sa ZD vyčísľuje z príjmov a výdavkov, takže úhradu z roku 2006 ignorovať nemôžeš.
Určite by som priznala dobropis vo výške ZD ako príjem ovplyvňujúci základ dane. Príjem vo výške DPH zvyšuje tvoju daňovú povinnosť za IV.Q./2004. Správne by bolo podať dodatočné daňové priznanie - ako sám píšeš.
podľa toho, ako si narazil na ten dobropis by som sa možno rozhodovala to risknúť a zahrnúť do priznania za IV.Q.2005 - ale nepovažujem to za správne riešenie.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Lida
nuž, v JÚ sa ZD vyčísľuje z príjmov a výdavkov, takže úhradu z roku 2006 ignorovať nemôžeš.
Určite by som priznala dobropis vo výške ZD ako príjem ovplyvňujúci základ dane. Príjem vo výške DPH zvyšuje tvoju daňovú povinnosť za IV.Q./2004. Správne by bolo podať dodatočné daňové priznanie - ako sám píšeš.
podľa toho, ako si narazil na ten dobropis by som sa možno rozhodovala to risknúť a zahrnúť do priznania za IV.Q.2005 - ale nepovažujem to za správne riešenie.
Máš pravdu, to nie je správne riešenie. Pri kontrole to z IV.Q.2005 vyhodia a dodania IV. Q. 2004, to je na pokutu 2x.
Urobiť dodatočné DPH za IV.Q.2004, ZD do príjmov 2006, neovplyv.príjem 2006 výška DPH.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

d.varmeda
Pri uctovani som narazil na dobropis z roku 2004, konkretne s datumom 31.12.2004. Platba mi bola uhradena na ucet v roku 2006. Som platca DPH - Q, uctujem v JU.
Ako mam postupovat?
Mam urobit opravne priznanie o DPH za 4Q 2004?
Alebo mozem prijem zauctovat ako prijem ktory neovplyvnuje dan. zaklad a ignorovat fakturu a j ked pridem o sumu DPH.
Poradte.
Daň opravíte v tom období, v ktorom ste doklad dostal=§53.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
ALBO
Daň opravíte v tom období, v ktorom ste doklad dostal=§53.
Mám podobný prípad, ale chvalabohu len vrámci tohto roku. v 4Q som dostala fa ešte s daniteľným plnením z 9/2005. Mám spraviť opravne alebo mám si ju uplatniť v 4Q.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bredikova
Mám podobný prípad, ale chvalabohu len vrámci tohto roku. v 4Q som dostala fa ešte s daniteľným plnením z 9/2005. Mám spraviť opravne alebo mám si ju uplatniť v 4Q.
Faktúru? T.j. normálnu fakturáciu za dodávku? Aké máte zdaniteľné obdobie?
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ano jedná sa faktúra za dodávku materiálu za 9 mesiac. My sme štvrťročný plátcovia. Dostali sme ju v 11 mesiaci.Jedná sa mi či mám spraviť dodatočné za 3 štvrťrok alebo si môžem uplatniť DPH v 4.štvrťroku.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bredikova
Ano jedná sa faktúra za dodávku materiálu za 9 mesiac. My sme štvrťročný plátcovia. Dostali sme ju v 11 mesiaci.Jedná sa mi či mám spraviť dodatočné za 3 štvrťrok alebo si môžem uplatniť DPH v 4.štvrťroku.
V štvrtom štvrťroku bez podania DDP. Splníte podmienky § 51 ods. 2 ZDPH.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
AVO
V štvrtom štvrťroku bez podania DDP. Splníte podmienky § 51 ods. 2 ZDPH.
Fajn. Lebo ja som vždy robila DDP. Dúfam, že naši daniari to tiež tak budú brať. Ďakujem.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ešte jeden prípad. Jedná sa o nákup automobilu v 6/2005. Auto me prihlásili v 6 aj zaplatili cestnú daň. Ale faktúru sme nedostali. Teraz na konci roka som to zistila, tak sme sy vypýtali opis faktúry. Aj v tomto prípade nemusím robiť DDP ale radšej ano. V tomto prípade sa jedná o mesačného pátcu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bredikova
Ešte jeden prípad. Jedná sa o nákup automobilu v 6/2005. Auto me prihlásili v 6 aj zaplatili cestnú daň. Ale faktúru sme nedostali. Teraz na konci roka som to zistila, tak sme sy vypýtali opis faktúry. Aj v tomto prípade nemusím robiť DDP ale radšej ano. V tomto prípade sa jedná o mesačného pátcu.
O nákup akého automobilu sa jedná?
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Jedná sa o peguot boxer 320. To je úžitkové.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

bredikova
Ešte jeden prípad. Jedná sa o nákup automobilu v 6/2005. Auto me prihlásili v 6 aj zaplatili cestnú daň. Ale faktúru sme nedostali. Teraz na konci roka som to zistila, tak sme sy vypýtali opis faktúry. Aj v tomto prípade nemusím robiť DDP ale radšej ano. V tomto prípade sa jedná o mesačného pátcu.
Podľa § 51 ods. 2 druhá polovica.Daň si uplatníte v období,kedy ste doklad dostali=v decembri v RDP
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Veľmi pekne ďakujem. Ten 51 § si musím riadne preštudovať, aby som nerobila zbytočnú robotu. Porada je faj.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bredikova
Veľmi pekne ďakujem. Ten 51 § si musím riadne preštudovať, aby som nerobila zbytočnú robotu. Porada je faj.
Paragraf 51 odst. 2:
Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1. písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1. písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1. písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2. písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bredikova
Ešte jeden prípad. Jedná sa o nákup automobilu v 6/2005. Auto me prihlásili v 6 aj zaplatili cestnú daň. Ale faktúru sme nedostali. Teraz na konci roka som to zistila, tak sme sy vypýtali opis faktúry. Aj v tomto prípade nemusím robiť DDP ale radšej ano. V tomto prípade sa jedná o mesačného pátcu.
V tomto prípade doporučujem dokladovať korešpondenciou neskoršie uplatnenie DPH (resp. uplatnenie práva na odpočítanie dane v čase, keď faktúru obdržíte), nakoľko ste až dodatočne zistili, že faktúru nemáte, hoci bola dodávateľom vystavená ...
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Ahojte
chcela by som poradiť s faktúrou z roku 2003. Bola ňou fakturovaná služba v SR. Túto faktúru sme ale nedostali a tým pádom nebola u dodávateľa uhradená. To však zistil až v roku 2005 a začal urgovať úhradu. Začali písomné "ťahanice" ale v konečnom dôsledku to vyzerá tak že ju musíme uhradiť, pretože podľa par.397 obch.zákonníka je pre práva vymáhateľné na súde stanovená premlčacia lehota v dlžke 4roky. Kedže fa bola vystavená 12/2003 ešte stále majú zákonné právo na jej vymáhanie. To mi od nich prišlo. Môj problém je ten že ju potrebujem dať do účtovníctva a uhradiť. Sme platcami DPH. Viem že daňový náklad to byť nemôže, to by som musela otvoriť rok 2003 a zmeniť DP. Ide mi však o DPH, tá by sa teoreticky dala uplatniť aj v roku 2006 či nie? Právo na odpočítanie dane mi predsa vzniká až keď mám fyzicky faktúru od dodávateľa a mám ju zaúčtovanú. Ak by som si teraz v roku 2006 vyžiadala opis fa a doložila k faktúre obálku, bolo by možné si celú daň odpočítať napr. v 02/2006 alebo nie? Cena služby by však bola nedaňovým nákladom. Uvažujem správne?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

prosím poraďte mi niekto????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Katty
Ahojte
chcela by som poradiť s faktúrou z roku 2003. Bola ňou fakturovaná služba v SR. Túto faktúru sme ale nedostali a tým pádom nebola u dodávateľa uhradená. To však zistil až v roku 2005 a začal urgovať úhradu. Začali písomné "ťahanice" ale v konečnom dôsledku to vyzerá tak že ju musíme uhradiť, pretože podľa par.397 obch.zákonníka je pre práva vymáhateľné na súde stanovená premlčacia lehota v dlžke 4roky. Kedže fa bola vystavená 12/2003 ešte stále majú zákonné právo na jej vymáhanie. To mi od nich prišlo. Môj problém je ten že ju potrebujem dať do účtovníctva a uhradiť. Sme platcami DPH. Viem že daňový náklad to byť nemôže, to by som musela otvoriť rok 2003 a zmeniť DP. Ide mi však o DPH, tá by sa teoreticky dala uplatniť aj v roku 2006 či nie? Právo na odpočítanie dane mi predsa vzniká až keď mám fyzicky faktúru od dodávateľa a mám ju zaúčtovanú. Ak by som si teraz v roku 2006 vyžiadala opis fa a doložila k faktúre obálku, bolo by možné si celú daň odpočítať napr. v 02/2006 alebo nie? Cena služby by však bola nedaňovým nákladom. Uvažujem správne?
Cena služby je nedaňovým nákladom roku 2006, daň si uplatníš, pretože služby boli poskytnuté a máš faktúru.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Dakujem Tweety
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Katty
Ahojte
chcela by som poradiť s faktúrou z roku 2003. Bola ňou fakturovaná služba v SR. Túto faktúru sme ale nedostali a tým pádom nebola u dodávateľa uhradená. To však zistil až v roku 2005 a začal urgovať úhradu. Začali písomné "ťahanice" ale v konečnom dôsledku to vyzerá tak že ju musíme uhradiť, pretože podľa par.397 obch.zákonníka je pre práva vymáhateľné na súde stanovená premlčacia lehota v dlžke 4roky. Kedže fa bola vystavená 12/2003 ešte stále majú zákonné právo na jej vymáhanie. To mi od nich prišlo. Môj problém je ten že ju potrebujem dať do účtovníctva a uhradiť. Sme platcami DPH. Viem že daňový náklad to byť nemôže, to by som musela otvoriť rok 2003 a zmeniť DP. Ide mi však o DPH, tá by sa teoreticky dala uplatniť aj v roku 2006 či nie? Právo na odpočítanie dane mi predsa vzniká až keď mám fyzicky faktúru od dodávateľa a mám ju zaúčtovanú. Ak by som si teraz v roku 2006 vyžiadala opis fa a doložila k faktúre obálku, bolo by možné si celú daň odpočítať napr. v 02/2006 alebo nie? Cena služby by však bola nedaňovým nákladom. Uvažujem správne?
Ak požiadate o opis *FA, tak to vyzerá, že ste ju už mali.odkial viete, že bola vystavená v roku 2003? BOlo by dobre aby bolo vidieť z vašej korešpondencie, že vám nebola doručená. I keď je čudné, že vás netrápilo skôr., že nemáte službu vyfakturovanú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať