Zavrieť

Porady

Odvody do SP,ZP

Musí zamestnanec podnikajúci popri zamestnaní platiť odvody do SP,ZP,keď za neho platí zamestnávateľ. dík

Ďakujem za odpovede a rady.
Naposledy upravil nitka : 09.12.04 at 18:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    Do SP áno(minimálne z min mzdy), do ZD podľa vymeriavacieho základu(ak je príjem zo zamest. vyšší tak nie)

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ja by som to povedala asi takto : V zamestnaní zamestnávateľ musí odviesť
    všetky odvody.
    SZČO - podnikajúci popri zamestnaní odvádza odvody podľa jeho príjmu za predchádzajúci rok.
    Do zdr.poisť, ak jeho VZ z podnikania vyjde vyšší ako 3000,00 na mesiac.
    Soc.poisť. -tam presne neviem do akého príjmu sa nemusia platiť odvody.

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Sorry, ze vas musim sklamat. SZCO plati vzdy NAJMENEJ 14% z minimalnej mzdy. Bez ohladu na zamestnanie a prijmy z podnikania.

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Teda, aby som bol presny, hovoril som o novom zakone. V sucasnosti naozaj ak je niekto zamestnany, ako szco neplati. Ale to uz je len necely mesiac.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    ja by som rada doplnila, ze zamestnanec ked ma prijem za predchadzajuce obdobie vyssi ako 3000,- Sk ta plati odvod do zdravotnej poistovni, ak ma prijem pod tuto hranicu, tak neplati. Do socialnej poistovni plati od 1.7.2004 ak ma tiez urcity prijem z podnikana, je to prijem cca 72000,- (neviem presne) do 30.6.2004 to bolo z 121000,- Sk

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ak iba teraz zacina podnikat, tak do SP nic, len ak dobrovolne, tam je to povinne az od 1.7.2005 podla dan.priznania za rok 2004

    do ZP do 31.12.2004 nic, lebo ide o súbeh (a neskúmali ani príjem z podnikania) a odvody sú platené z riadneho zamestnania, od 1.1.2005 podla nového zákona plati aj do ZP
    Naposledy upravil Heni : 09.12.04 at 17:31 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.