Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zabiatko7282
    Prosim Vás poradte mi mam si z cestovneho prikazu uplatnovat DPH?
    Ak myslíš stravné a náklady na SC zamestnanca,vtedy nie je možné uplatniť dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zabiatko7282
    dakujem velmi pekne za odpoved, a mohla by som este porosit ze kedy by som mohla pri com?
    Dosť široká otázka a aj možná odpoveď. Bližšie o odpočítaní dane hovorí § 49 Zákona o dph.

    gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

    gabriela7755
    Tweety, neviem, či tomu dobre rozumiem, ale ak mi zamestnanec prinesie
    bločky trebárs za nocľah, čerpanie PHM tak nemám uplatňovať z nich DPH ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabriela7755
    Tweety, neviem, či tomu dobre rozumiem, ale ak mi zamestnanec prinesie
    bločky trebárs za nocľah, čerpanie PHM tak nemám uplatňovať z nich DPH ?
    Ak má poskytnuté ubytovanie zamestnanec počas SC, zamestnávateľ si nemôže uplatniť odpočet dph- náklady spolu s dph sú súčasťou 512AE. Čerpanie PHM- nie je súčasťou cestovného dokladu- auto je služobné- splňa nárok na odpočet, uplatní si ho.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    a čo napr. keď sa kúpi vstupenka na výstavu? môžem tu uplatniť DPH z hodnoty vstupenky?Vstupenku som zaúčtovala zvlášť, nedala som ju do vyúčtovania SC, dala som to ako samostnatný výd.doklad z pokladne. Keď je to samostatne, tak sa môže ževraj DPH uplatniť, čo si o tom myslíte?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jenny7
    a čo napr. keď sa kúpi vstupenka na výstavu? môžem tu uplatniť DPH z hodnoty vstupenky?Vstupenku som zaúčtovala zvlášť, nedala som ju do vyúčtovania SC, dala som to ako samostnatný výd.doklad z pokladne. Keď je to samostatne, tak sa môže ževraj DPH uplatniť, čo si o tom myslíte?
    Výstava, ak súvisí s podnikaním, náklad na vstupenku je daňovým s nárokom na odpočet dph( samozrejme ak splňa náležitosti podľa zákona o dp).

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    ešte som chcela napísať, že doklad má všetky náležitosti, akurátne, že na nej nie názov našej firmy, pretože je to ústrižok, ktorý sa dostal pri zaplatení,ale údaje o ich firme sú tam všetky ako má byť. Aj tak je to v poriadku? prosím o trpezlivosť, ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jenny7
    ešte som chcela napísať, že doklad má všetky náležitosti, akurátne, že na nej nie názov našej firmy, pretože je to ústrižok, ktorý sa dostal pri zaplatení,ale údaje o ich firme sú tam všetky ako má byť. Aj tak je to v poriadku? prosím o trpezlivosť, ďakujem.
    Ak to nie je priamo fa, tak meno vašej firmy tam nie je potrebné.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    ok, to mi odľahlo, díky moc za upresnenie. bodík sa mi nedá pridať, pretože som posledne posielala tebe bodík a od vtedy som nikomu inému nepridelila, tak ma to bohužial nepustí. Takže môžem sa len takto revanžovať, ďakujem ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.