Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Počas MD mi vznikol nárok na dovolenku. Bohužiaľ zamestnávateľ netušil, že vôbec mám nejaký nárok na dovolenku a tak som si ju nemohla vyčerpať po skončení MD. Teraz pokračujem v RD. Viete mi niekto povedať z čoho sa bude rátať dovolenka, keď si ju budem chcieť vyčerpať po skončení RD (priemer poslednych 3 mesiacov hrub.mzdy pred nastupom na MD)? Bol by rozdiel vo vyratavaní, keby som si ju vyčerpala po skončení MD?
Ďakujem
Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Dovolenka sa bude počítať z pravdepodobného priemeru (aj po MD aj po RD). Pravdepodobný priemer sa zisťuje zo zárobku, ktorý by zamestnanec v rozhodujúcom období pravdepodobne dosiahol.

    anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

    anna 07
    ahojte, prosim vas ako je to s nevycerpanou dovolenkou? mam zames-ca, kt. ma este 11 dni dovolenky, mal by si ju vybrat do konca roka? alebo si ju moze preniest do nasled. roka?? alebo mu to v januari preplatim?
    som zaciatocnik, poradite?

    dik

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    anna 07
    ahojte, prosim vas ako je to s nevycerpanou dovolenkou? mam zames-ca, kt. ma este 11 dni dovolenky, mal by si ju vybrat do konca roka? alebo si ju moze preniest do nasled. roka?? alebo mu to v januari preplatim?
    som zaciatocnik, poradite?

    dik
    Dovolenku z r.2006 si môže preniesť do r.2007 a v tomto aj vyčerpať.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    anna 07
    ahojte, prosim vas ako je to s nevycerpanou dovolenkou? mam zames-ca, kt. ma este 11 dni dovolenky, mal by si ju vybrat do konca roka? alebo si ju moze preniest do nasled. roka?? alebo mu to v januari preplatim?
    som zaciatocnik, poradite?

    dik
    Zákonník práce hovorí o tom, že ak nie je možnosť vyčerpať si dovolenku v aktuálnom roku a so súhlasom zamestnávateľa, môže sa dovolenka preniesť do nasledujúceho roka a vyčerpať v nasledujúcom roku.
    Preplatiť dovolenku nesmieš v žiadnom prípade. To zákonník práce umožňuje len pri skončení pracovného pomeru.

    Preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.