Zavrieť

Porady

Hmotna zodpov-pokladna

dobry den, potrebujem poradit, dnesnym dnom som prevzala u nas na prevadzke pokladnu,( robim uctovnictvo aj personalist. ), chcem vas poprosit, co vsetko musim podpisat a vlastne co vsetko mi k tomu treba? urcite hmotnu zodpovednost (neviem ci moze byt taka aku som nasla tu?- to tam mam napisat stav pokladne?-mincovku?-alebo je na to nejake ine tlacivo??)

diiik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Presnú odpoveď neviem, ale prevziať poklaďňu by si mala až po inventúre pokladne (pre vlastnú ochranu) a až potom podpísať hmotnú zodpovednosť.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Hmotnú zodpovednosť s Tebou dohodne a napíše Tvoj nadriadený, ak máš túto funkciu/pokladník/ v pracovnej zmluve. Ide o dohodu za zverenú pokladničnú hotovosť, ktorú si povinná vyúčtovať vždy na požiadanie. Inventarizáciu pokladne urobíte čx ročne. Ak by si mala pokladničný schodok, manko, tak na základe spísanej dohody o hmotnej zodpovednosti zodpovedáš za túto škodu - manko svojmu zamestnávateľovi a musíš ju uhradiť. Ak preberáš funkčnú pokladnicu, tak na základe inventarizácie, ktorú vykoná určená inventarizačná komisia.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    dakujem vam, vyhotovila som dohodu o HZ a vykonali sme inventarizaciu,tak dufam, ze to staci. dik pekny den

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ja neviem ale mám niekde v pamäti zakotvené, že ak robíš učtovníctvo, tak nemôžeš robiť aj pokladňu. Prosím opravte ma ak sa mýlim.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    ZlaticaB
    Ja neviem ale mám niekde v pamäti zakotvené, že ak robíš učtovníctvo, tak nemôžeš robiť aj pokladňu. Prosím opravte ma ak sa mýlim.
    Ak je to tak, tak v nejednej firme som toto pravidlo, zákon...? porušila . Aké by to malo opodstatnenie?

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Možno to už teraz neplatí, neviem to teraz nájsť. Ale určite niekedy platil taký zákon kde zamestnanec, ktorý účtoval nemohol viesť aj pokladničnú knihu

    Hmotna zodpov-pokladna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.