Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo alebo ...?

Zdravím,

kamarát - študent /bez akýchkoľvek príjmov/ mi urobil www.stránku + logo a nejaké dokumenty.
Na základe akej zmluvy mu mám vyplatiť odmenu, aby nemusel platiť žiadne odvody a ja taktiež?
Myslela som, že zmluva o dielo na základe Občianskeho zákonníka by bolo to najvhodnejšie riešenie. ALE...čím viac príspevkov na porade čítam, tým mám väčší chaos.
Nie je to náhodou príjem z autorskej činnosti? Ak áno, čo potom?
Vyzná sa v tom niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Študent (stredná škola-18 rokov) na základe Zmluvy o dielo (jednorázové spracovanie údajov na PC) podľa Občianskeho zákonníka - jednorázovo zarobil 30 000,-Sk v mesiaci 12/2004.
    Z tohto príjmu odviedol 14% do ZP.
    V mesiaci 10/04 a 11/04 zarobil na DBPŠ každý mesiac po 3000,-Sk (u zamestnávateľa podpísal prehlásenie), jeho daň=0, ZP=0 za tieto mesiace.

    Je možné v tomto prípade použiť ustanovenia § 9 písm.h) ZdP s odvolaním na § 8 ods.1 písm.a) a považovať príjem zo zmluvy o dielo za príjem oslobodený od dane, nakoľko tento príjem nepresiahol 40416 Sk.

    Aké povinnosti má tento študent za r.2004 voči daňovému úradu?

    Zmluva o dielo alebo ...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.