Zavrieť

Porady

kontrola DPH

Klientovi zobrali doklady na kontrolu DPH za celý rok 2005. V tom roku sa stal aj platiteľom DPH. Inventúrny zoznam a ceny na uplatnenie DPH si robil sám. Doklady som spracúvala ja. Vzhľadom k väčšej vzdialenosti som mu daňové priznanie nadiktovala telefonicky. Kontrolórka zistila, že sú rozdiely medzi zostavami, ktoré som jej poslala na DÚ a daňovými priznaniami. Klient požauje odo mňa teraz 50000,- Sk, lebo on vraj dostane takú pokutu a ja mu ju mám zaplatiť, lebo on nemá odkiaľ. Čo s tým viem robiť a ako sa mám brániť? Ako ja môžem vedieť čo napísal do daňového priznania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mysimis
    Klientovi zobrali doklady na kontrolu DPH za celý rok 2005. V tom roku sa stal aj platiteľom DPH. Inventúrny zoznam a ceny na uplatnenie DPH si robil sám. Doklady som spracúvala ja. Vzhľadom k väčšej vzdialenosti som mu daňové priznanie nadiktovala telefonicky. Kontrolórka zistila, že sú rozdiely medzi zostavami, ktoré som jej poslala na DÚ a daňovými priznaniami. Klient požauje odo mňa teraz 50000,- Sk, lebo on vraj dostane takú pokutu a ja mu ju mám zaplatiť, lebo on nemá odkiaľ. Čo s tým viem robiť a ako sa mám brániť? Ako ja môžem vedieť čo napísal do daňového priznania?
    Máte podpísanú zmluvu o spracovaní účtovníctva aj s doložkou zodpovednosti? Ak nie potom jedine súdne by klient mohol vymáhať náhradu. A máš nejako zdokladované čo si nadiktovala? Vieš to vierohodne dokázať? Ak áno potom by som vyžiadal kópie priznaní čo bolo podané a porovnal by som, a obhajoval s tým, že podal niečo úplne iné čo dostal od teba ako podklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.