Zavrieť

Porady

poradte prosim,praca dochodcu

Ahojte!
POradte mi niekto prosim!
Mam skolsky bufet, ktory je otvoreny cca 1 hod. denne a pracuje tam jedna pani, dochodkyna, ktora je moja rodina. Ake povinnosti mi vyplyvaju z tejto jej prace, ci som povinna odvadzat dan (zarobi asi 1000 Sk mesacne) a ci mam nejake povinnosti voci SP a pod. Nemam s nou uzatvorenu ziadnu zmluvu.Ako sa to robi,aka zmluva sa uzatvara?Velmi mi pomozete!!! A ako to je este, ked tam pracuje moja svokra, ktora vlastne nie je v priamom pribuzenstve ku mne???
Dakujem
Naposledy upravil adagergely : 29.11.06 at 08:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    adagergely
    Ahojte!
    POradte mi niekto prosim!
    Mam skolsky bufet, ktory je otvoreny cca 1 hod. denne a pracuje tam jedna pani, dochodkyna, ktora je moja rodina. Ake povinnosti mi vyplyvaju z tejto jej prace, ci som povinna odvadzat dan (zarobi asi 1000 Sk mesacne) a ci mam nejake povinnosti voci SP a pod. Velmi mi pomozete!!! A ako to je este, ked tam pracuje moja svokra, ktora vlastne nie je v priamom pribuzenstve ku mne???
    Dakujem
    Musíš uzatvoriť s ňou pracovnú zmluvu na kratší prac. čas alebo dohodu o vyk. práce nesmie byť opak. činnosť. Prihlásiť do SP na RLFO. Keď je PZ na krat. čas odvádzať poistné do SP. Odvádzať na DU zrážkovú daň a posielať oznámenie o zrážkovej dani tlačivo nájdeš v sekcii tlačivá a dokumenty
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=346
    Naposledy upravil Antonia1 : 29.11.06 at 08:28

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Dobrá správa je, že ak urobíš to, čo ti radí Antonia1, budeš si môcť jej mzdu dať do nákladov. Že je to svokra, to ťa len ctí, ale zákonník práce nemá výnimky ani na svokry.
    Pravdepodobne sa ti z minulosti zafixovalo, že rodinný prísklušníci sa nesmú zamestnávať, ale to platilo iba medzi manželmi - a dnes už neplatí ani to. Môžu sa navzájom vykorisťovať aj manželia.
    A pozor! V rámci boja proti čiernej práci môžeš dostať za neprihláseného zamestnanca riadne mastnú pokutu!!!

    poradte prosim,praca dochodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.