Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť - neplatené voľno

Prosím Vás, odkedy táto povinnosť zamestnávateľa neplatí?
dodávam : jedná sa o zdravotné poistenie. Alebo sa mýlim?
Naposledy upravil fipina : 29.11.06 at 09:43
Usporiadat
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

Toto ma zaujíma? Čo neplatí?
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

BRUSNO
Toto ma zaujíma? Čo neplatí?
Počula som, že už zamestnávateľ nemusí nahlasovať neplatené voľno hromadným oznámením, len ho vykazuje v mesačných výkazoch.
Neviem, či je to pravda - ak áno, odkedy to platí?
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

Tak máme obe asi rovnaký problém. Aj ja mám zamestnanca, ktorý už nemá dovolenku, ani náhradné voľno a napriek tomu bol dva dni doma. Už som napísala na poradu - tak musíme čakať.
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Ahojte. Vo Všeobecnej zdrav.pois. mi povedali, že neoznamujem nič, ale úhrada poistného musí byť realizovaná cez firmu (mzda=0, VZ=6900) a firma si to má vyúčtovať so zamestnancom.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Áno, potvrdzujem.
Neplatené voľno sa na ZP nenahlasuje. (od kedy to platí, neviem)
Počas neplateného voľna sa však musí dodržať minimálny VZ, ktorý je momentálne 6900,-Sk. Takže ak jeho mzda za mesiac, v ktorom mal neplatené voľno bude vyššia, je všetko OK a odvod ide z dosiahnutej mzdy. Ak by však mzda bola nižšia ako 6900,- odvod treba odviezť minimálne z tejto sumy.
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

A čo je pravdy na tom, že tieto dni - neplatené voľno sa zamestnancovi nezarátavajú do zápočtu rokov? Že mu napr. v 60-tke bude chýbať napr.40 dní, ktoré počas svojho života mal ako neplatené voľno?
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Je to pravda. Má možnosť prihlásiť sa ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba a platiť si sám. Koniec, koncov - väčšinou je to zamestnanec, kto chce neplatené voľno. Dana
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

Konkrétne náš zamestnanec nechcel neplatené voľno sám - len nemá dovolenku, nemá nadčasy - ani si to nechce nadrobiť, tak proste čo mu mám na ten deň dať?
Danka99 - a to ho mám na ten konkrétny deň odhlásiť z poisťovne?
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

Alebo mu to niekde napíšem na zápočet rokov?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

BRUSNO
Konkrétne náš zamestnanec nechcel neplatené voľno sám - len nemá dovolenku, nemá nadčasy - ani si to nechce nadrobiť, tak proste čo mu mám na ten deň dať?
Danka99 - a to ho mám na ten konkrétny deň odhlásiť z poisťovne?
Zo ZP nie.
Na SP mu nahlásiš prerušenie na RLFO.
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

Som pripečená - čo je to RLFO?
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

a prečo nebol v práci? dohodol sa so šéfom?
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

registračný list FO
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

BRUSNO
Som pripečená - čo je to RLFO?
Registračný list fyzickej osoby, klasický, na ktorom prihlasuješ a odhlasuješ zamestnancov.
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

A ešte otázočka - keď na to zamestnanca upozorním - že ten deň sa mu nezarátava a napriek tomu si ešte do konca tohoto roku zoberie napr.3 dni voľno - tak každý deň extra odhlásiť a potom nahlásiť a znova odhlásiť a znova nahlásiť... Nemôžem to urobiť napr.na konci mesiaca sumárne?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

BRUSNO
A ešte otázočka - keď na to zamestnanca upozorním - že ten deň sa mu nezarátava a napriek tomu si ešte do konca tohoto roku zoberie napr.3 dni voľno - tak každý deň extra odhlásiť a potom nahlásiť a znova odhlásiť a znova nahlásiť... Nemôžem to urobiť napr.na konci mesiaca sumárne?
Nahlasuje sa to do 8 dní od zmeny. Takže ak je neplatené voľno napr. 1 deň môžeš rovno nahlásiť aj začiatok aj koniec (v lehote do 8 dní). Ale sumárne za mesiac sa to bohužiaľ nedá.
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

Ďakujééééééééééém.
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

BRUSNO
A ešte otázočka - keď na to zamestnanca upozorním - že ten deň sa mu nezarátava a napriek tomu si ešte do konca tohoto roku zoberie napr.3 dni voľno - tak každý deň extra odhlásiť a potom nahlásiť a znova odhlásiť a znova nahlásiť... Nemôžem to urobiť napr.na konci mesiaca sumárne?
... a nemá mať náhodou neospravedlnenú absenciu?
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

Možno že aj bude mať. Zatiaľ o tom môj šéf ešte nevie - chcela som to urobiť jednoduchšou cestou - aby si to proste nadrobil. Lenže on si zo mňa robí zrejme srandu. Tak to pre tento krát urobím cez to neplatené voľno a uvidíme nabudúce.
0 0
BRUSNO BRUSNO

BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

V pracovných zmluvách máme, že za jeden deň absencie sa strhnú tri dni dovolenky - lenže ten zamestnanec už dovolenku žiadnu nemá. A na chybe sú vedúci - lebo ho pustili a vôbec sa ma neprišli opýtať či ešte dovolenku má.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať