Zavrieť

Porady

SZČO

Príjemný deň. Mám problém a neviem ako na to. Manžel podniká ako SZČO piliarska výroba , posuv dreva.
Minulý rok som mu uplatňovala RZZ výdavkami a tento rok musím paušálne nemá dosť dolkadov. Problém je ,že v 12/2005 urobil faktúru na 33000,-Sk čo bola splatná v 8.1.2006 a kamaráti nemali účet tak on to zobral na seba a potom im vyplatil po 11000,-Sk.
Tento rok uplatňujem paušálne a neviem čo zarátať do príjmu keď on dostal za prácu 33000,-Sk,ale vzápätí ich vyplatil tým dvom, ktorí si to zdania. Môžem uplatniť príjem len 11000,-Sk alebo musím tých 33000,-?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Ale ak chcete prejsť z preukazateľných výdavkov na paušálne tak musíte podať opravne DP za rok 2005 a všetky pohľadávky aj záväzky týkajúce sa minulých období vysporiadať v ňom. Až potom môžte použiť paušálne výdavky v roku 2006.

    adap je offline (nepripojený) adap

    adap
    Ja som v tom nová a neviem ako postupovať to ma manžel navliekol do tohto prosím napíšte ako postupovať ďalej. Ako podať opravné a dokedy. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.