Zavrieť

Porady

Oneskorena faktura

ahojte dnes nam prisla faktura este z augusta 2006 ale my sme uz podavali DPH za 3 kvartal..co mam urobit mam podat dodatocne danove priznanie alebo mam zaradit tu DPH teraz do 4 kvartalu s tym ze si dam k fakture poznamku ze mi prisla faktura neskor..dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nina100 je offline (nepripojený) nina100

    nina100
    ja by som to urobila takto: pripla by som k faktúre aj obálku, kde je dátum prevzatia faktúry a nasledne by som ju uplatnila v tomto Q.

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    faktúra je z EU - týka sa §11 nadobudnutie alebo od tuzemskej firmy so slovenskou DPH?
    V prvom prípade totiž ide aj o povinnosť aj odpočet, v tom druhom len o odpočet.

    Jenny je offline (nepripojený) Jenny

    Jenny
    Podľa §51 ods.1 zákona o DPH právo na odpočítanie dane podľa §49 môže platiteľ uplatniť, ak a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa §71.
    Pozri si ešte § 51 ods.2 tohto zákona. Z toho vyplýva, že ak tá faktúra prišla až teraz, tak ju dáš do daňového priznania v tomto mesiaci/ štvrťroku/. Netreba robiť dodatočné daňové priznanie priznanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.