Zavrieť

Porady

Novela dani z prijmu

Prosim Vas mohol by nekdo dat odkaz na novelu dani z prijmu? Hlavne mi ide o §9

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    riso77
    Ten navrh zakona poznam, ale mna zaujma ci to schvalili tak ako je to v navrhu.
    Teraz o tom rokuje NR SR, sleduj legislatívny proces na stránke www.nrsr.sk, budú tam aj rôzne pozmeňovanie návrhy.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Novela je schválená, ale zmeny v § 9 "doznali zmeny", inak povedané, toto bude inak, ako je vo vládnom návrhu. Ak sa mi to podarí zrekonštruovať, nájdete kompletné znenie novely v DRAKovi najneskôr cez víkend.

    riso77 je offline (nepripojený) riso77

    riso77
    Len ma zaujma, ci zostane oslobodeny prijem, ked clovek ma 2 trvaly pobyt alebo 5 vlastnictvo.

    riso77 je offline (nepripojený) riso77

    riso77
    Tak, ze sa bude menit len toto?

    14. V § 9 ods. 1 písmeno h) znie:
    „h) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len „platné životné minimum“); ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,“.

    Poznámka pod čiarou k odkazu 39a znie:

    „39a) § 2 písm. a) zákona č. 601/2003 Z. z. o životnom minime a o zmene a doplnení niektorých zákonov.“.

    15. V§ 9 sa odsek 1 dopĺňa písmenom j), ktoré znie:
    „j) podľa § 8 ods. 1 písm. d) až f), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov znížený o výdavok podľa § 8 ods. 5 a 7 nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy platného životného minima; ak takto vymedzený rozdiel medzi úhrnom príjmov a úhrnom výdavkov presiahne päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnie len rozdiel nad takto ustanovenú sumu; ak daňovník súčasne dosiahol aj príjmy podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), uplatní sa oslobodenie od dane podľa písmena h) a podľa tohto písmena, najviac v úhrnnej výške päťnásobku sumy platného životného minima.“.

    16. § 9 ods. 2 písm. r) znie:
    „príjem z predaja podielových listu do výšky aktuálnej ceny podielového listu platnej v deň jeho predaja okrem predaja podielového listu osobe so sídlom, alebo s bydliskom v zahraničí.“

    17. V § 9 ods. 3 sa vypúšťajú slová „písm. a) alebo“.


    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    riso77
    Len ma zaujma, ci zostane oslobodeny prijem, ked clovek ma 2 trvaly pobyt alebo 5 vlastnictvo.
    Ak ti ide o oslobodenie príjmu z predaja domu alebo bytu ( § 9, ods.1, písm. a) - c)), tam sa nič nemení.

    riso77 je offline (nepripojený) riso77

    riso77
    ajobs
    Ak ti ide o oslobodenie príjmu z predaja domu alebo bytu ( § 9, ods.1, písm. a) - c)), tam sa nič nemení.
    Super, toto som potreboval vediet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.