Zavrieť

Porady

material alebo prev.réžia?

Kde by ste zaradili u kameramana kazety do videokamery a kde DVD na ktore napaľuje? Do materiálu alebo réžie? Ja to účtujem do réžie ale niesom si celkom istá. Bye
Usporiadat
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Ak odberateľovi dáva kazety, DVD a na nich film, tak ja by som bol za materiál.
0 0
martina 11 martina 11

martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

Kazety z kamery zostávajú kameramanovi. A ostatné dáva odberateľom
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Ja by som postupovala asi takto: Kazety do videokamery by boli pre mňa materiálom, ktorého účtovanie by som upravila v smernici, v tom zmysle, že ho dávam priamo do spotreby. No a samotné DVD (po úprave napaľovaním) sú už tovarom/výrobkom, ktorý podlieha skladovej evidencii zásob.

Ešte doplním z Postupov účtovania v JÚ:
"Ako tovar sa účtuje o všetkom, čo sa obstaráva za účelom predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva sa, neprenajíma a nevykonáva sa na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.
Zásoby sa účtujú v knihe zásob. Zásoby sa účtujú podľa jednotlivých produktov alebo ich skupín podľa potrieb účtovnej jednotky, v jednotkách množstva a v peňažných jednotkách".
Naposledy upravil ola : 11.12.06 at 07:01
0 0
martina 11 martina 11

martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

Kameraman to nakupuje vždy len na okamžitú spotrebu, nemá zásoby. Takže, myslíte, že to robím zle, ak kazety do kamery dávam do materiálu - okamžitá spotreba (podľa smernice) - aj keď tu by mal byť asi drobný majetok- a DVD dávam do réžie, s tým že pri predaji dávam predaj výrobkov a služieb.
0 0
martina 11 martina 11

martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

presne tak. Lenže základom nie sú tie pár korunové DVD, ale tá práca - kamerovanie, takže si myslím, že buď to má byť materiál alebo réžia, ale pravdepodobne nie tovar. ???
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

stiahla som ten predošlý príspevok, nebol správne sformulovaný
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
martina 11
presne tak. Lenže základom nie sú tie pár korunové DVD, ale tá práca - kamerovanie, takže si myslím, že buď to má byť materiál alebo réžia, ale pravdepodobne nie tovar. ???
Myslím, že uvažuješ správne. Ja by som tiež neúčtovala DVD spojenú s kamerovaním ako príjem za tovar , ale už ako materiál a odpredala ako príjem za výrobky a služby.
0 0
martina 11 martina 11

martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

ďakujem vám poradkyne. Príjemnu prácu
0 0
jerek jerek

jerek je offline (nepripojený) jerek

Ahojte,
mam podobny problem, okrem ineho robim grafiku - tlacoviny. Navrhy robim sam, a davam si tlacit. Podla povahy zakazky tlacim u roznych dodavatelov, daju mi fakturu alebo len pokladnicny blok (podla toho co a kde). Ja si to potom este napriklad striham, skladam, kompletujem z viacerych zdrojov, balim a podobne. Na fakturu dam len napr. pocet kusov.
Ma to ist na sklad, alebo staci ako rezia (napr. ked je to na pokladnicnom blocku, je to len ako sluzba tlac bez poctu kusov, ale moze sa jednat aj o sumy radovo cez 10tis.).
Vdaka, vsetko dobre v novom roku prajem.
jojo
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Taktiež by som potrebovala pomoc kam zaradiť nákup teplovzdušnej pištole / na zasušovanie/ - reklamná činnosť- výroba, do materiálu alebo prevádzkovej réžie?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

IVEB
Taktiež by som potrebovala pomoc kam zaradiť nákup teplovzdušnej pištole / na zasušovanie/ - reklamná činnosť- výroba, do materiálu alebo prevádzkovej réžie?
Ja by som to evidovala do drobného DHM - ten sa v JÚ účtuje do materiálu.
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Ahojte, súhlasím evidovať ako drobný DHM, ale ja to mám upravené v int. smernici tak, že ak to dám hneď do spotreby tak účtujem PR a len ak to dám na sklad a po čase použijem tak ako materiál. Ale to je len môj spôsob účtovania . Dobrú noc
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Otázka pre Džudi: Máš niekde vzor tej smernice? Ak áno pošli alebo je niekde tu na porade?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Virka,
ak Ti to pomôže tu sú nejaké vzory smerníc....klik http://www.porada.sk/t257-interna-sm...hlight=smernic
0 0
Anita7 Anita7

Anita7 je offline (nepripojený) Anita7

Tiež mám podobný problém: ako začínajúca podnikateľka si účtujem sama, a neviem kam zaradiť materiály (farby na stenu, atď)potrebné na úpravu kaderníckeho miestnosti.Mám ich zaradiť ako materiál alebo do prevádzkovej réžie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anita7
Tiež mám podobný problém: ako začínajúca podnikateľka si účtujem sama, a neviem kam zaradiť materiály (farby na stenu, atď)potrebné na úpravu kaderníckeho miestnosti.Mám ich zaradiť ako materiál alebo do prevádzkovej réžie?
Je to prevádzková réžia.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anita7
Tiež mám podobný problém: ako začínajúca podnikateľka si účtujem sama, a neviem kam zaradiť materiály (farby na stenu, atď)potrebné na úpravu kaderníckeho miestnosti.Mám ich zaradiť ako materiál alebo do prevádzkovej réžie?
Ja účtujem ako prevádzkovú réžiu.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Ahojte, keď sa nakúpia súčiastky na opravu auta AVIE zar. do podnikania, podnikateľ si to opraví sám, je to nákup materiálu alebo prevádzková réžia?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

renix1
Ahojte, keď sa nakúpia súčiastky na opravu auta AVIE zar. do podnikania, podnikateľ si to opraví sám, je to nákup materiálu alebo prevádzková réžia?
Je to materiál.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Tweety
Je to materiál.
ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať