Zavrieť

Porady

material alebo prev.réžia?

Kde by ste zaradili u kameramana kazety do videokamery a kde DVD na ktore napaľuje? Do materiálu alebo réžie? Ja to účtujem do réžie ale niesom si celkom istá. Bye
Usporiadat
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, ja by som potrebovala tiež poradiť v tejto oblasti. Účtujem autoservis. Nakúpia sa sklá na autá (tovar?), napr. ešte fólie (materiál?), lep (prev.materiál), rámik skla (tovar?)
Účtujem to tak, ako je to v zátvoreke. Je to správne? Známa mi poradila, že to dáva všetko ako materiál, ale ja si nemyslím, že čelné sklo je materiál, tak jak ho kúpim, tak ho aj predám namontované (tovar + práca-služba)
Prosím o radu. Ďakujem
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

eop
Ahojte, ja by som potrebovala tiež poradiť v tejto oblasti. Účtujem autoservis. Nakúpia sa sklá na autá (tovar?), napr. ešte fólie (materiál?), lep (prev.materiál), rámik skla (tovar?)
Účtujem to tak, ako je to v zátvoreke. Je to správne? Známa mi poradila, že to dáva všetko ako materiál, ale ja si nemyslím, že čelné sklo je materiál, tak jak ho kúpim, tak ho aj predám namontované (tovar + práca-služba)
Prosím o radu. Ďakujem
Pre autodieľňu je to materiál. Používa ho na opravu auta.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

eop
Ahojte, ja by som potrebovala tiež poradiť v tejto oblasti. Účtujem autoservis. Nakúpia sa sklá na autá (tovar?), napr. ešte fólie (materiál?), lep (prev.materiál), rámik skla (tovar?)
Účtujem to tak, ako je to v zátvoreke. Je to správne? Známa mi poradila, že to dáva všetko ako materiál, ale ja si nemyslím, že čelné sklo je materiál, tak jak ho kúpim, tak ho aj predám namontované (tovar + práca-služba)
Prosím o radu. Ďakujem
§ 7 ods. 8 Postupov JÚ:
(8) Ako tovar sa účtuje o všetkom, čo sa obstaráva za účelom predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva sa, neprenajíma a nevykonáva sa na na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.
Všetko ostatné - i "tovar" dodávaný s montážou - je materiál.

0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

tinaM
Pre autodieľňu je to materiál. Používa ho na opravu auta.
takže aj to auto sklo?
Ďakujem
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

andrej_rv
§ 7 ods. 8 Postupov JÚ:
(8) Ako tovar sa účtuje o všetkom, čo sa obstaráva za účelom predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva sa, neprenajíma a nevykonáva sa na na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.
Všetko ostatné - i "tovar" dodávaný s montážou - je materiál.


Moc ďakujem. Pomohli ste mi.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ešte ma napadla jedna vec. Keď mám na doklade, že auto sklo a manipulačné. Každé je vyčíslené zvlášt. Musím to rozúčtovávať na materiál a ost. režijný výdaj?
Ďakujem
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

eop
Ešte ma napadla jedna vec. Keď mám na doklade, že auto sklo a manipulačné. Každé je vyčíslené zvlášt. Musím to rozúčtovávať na materiál a ost. režijný výdaj?
Ďakujem
Celé je materiál.
0 0
turbo turbo

turbo je offline (nepripojený) turbo

Stavebný inžinier
Všetkým prajem pekný deň!
Chcel by som sa spýtať:
Projektant, ktorý robí prevažne projekty a inžiniersku činnosť v stavebníctve nakupuje papier, kancelárske potreby a pod. Tieto položky sa majú zaučtovať ako prevádzková réžia resp. ako materiál? A ešte jedna otázočka, ak sa PC zostava s cenou neprevýšujúcou 30 000 nezaučtuje ako DHM, môže sa zaučtovať ako KHM cez materiál resp. prevádzková réžia?
Všetkým ďakujem a prajem pokojný deň!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

turbo
Všetkým prajem pekný deň!
Chcel by som sa spýtať:
Projektant, ktorý robí prevažne projekty a inžiniersku činnosť v stavebníctve nakupuje papier, kancelárske potreby a pod. Tieto položky sa majú zaučtovať ako prevádzková réžia resp. ako materiál? A ešte jedna otázočka, ak sa PC zostava s cenou neprevýšujúcou 30 000 nezaučtuje ako DHM, môže sa zaučtovať ako KHM cez materiál resp. prevádzková réžia?
Všetkým ďakujem a prajem pokojný deň!
1.Je to réžia.2. Áno.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
turbo
Všetkým prajem pekný deň!
Chcel by som sa spýtať:
Projektant, ktorý robí prevažne projekty a inžiniersku činnosť v stavebníctve nakupuje papier, kancelárske potreby a pod. Tieto položky sa majú zaučtovať ako prevádzková réžia resp. ako materiál?

Prevádzková réžia - VOZD

A ešte jedna otázočka, ak sa PC zostava s cenou neprevýšujúcou 30 000 nezaučtuje ako DHM, môže sa zaučtovať ako KHM cez materiál resp. prevádzková réžia?

Materiál so zápisom do evidencie KHM.

Všetkým ďakujem a prajem pokojný deň!
.....................odpoveď vyznačená .
0 0
turbo turbo

turbo je offline (nepripojený) turbo

Stavebný inžinier
Vďaka Zitka za rýchlu a jasnú odpoveď!
Prajem všetko dobré!
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

Tweety: Je to materiál.

Ja by som to dala do prev.rez., lebo ten materiál nesúvisí s podnikaním, nebude to podnikateľ ďalej fakturovať ako materiál.
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

precitala som si celu diskusiu a nie som si ista, ci je mi to jasnejsie, preto sa radsej opytam: mam graficke, fotograficke a video sluzby, ku ktorym. si davam tlacit fotky, natlacky (plagaty), kupujem dvd, cd.., je spravne uctovat v JU:
dvd, cd, videopasky (nedavam ich klientovi) - do prevadzkovej rezie
fotky, natlacky - do materialu
dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
axara Pozri príspevok
precitala som si celu diskusiu a nie som si ista, ci je mi to jasnejsie, preto sa radsej opytam: mam graficke, fotograficke a video sluzby, ku ktorym. si davam tlacit fotky, natlacky (plagaty), kupujem dvd, cd.., je spravne uctovat v JU:
dvd, cd, videopasky (nedavam ich klientovi) - do prevadzkovej rezie
fotky, natlacky - do materialu
dakujem

Ty svoje grafické služby predávaš ďalej , to znamená ak robíš grafiku na plagát a dáš spraviť nátlačok , tak účtuješ zhotovenie nátlačku ako materiál.

Ostatné ako píšeš prevádzková réžia .

Podľa môjho názoru si to asprávne pochopila .
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

super, dakujem, a tie fotky (trebars fotenie predstavenia.. ), tam odovzdavam fotodokumentaciu, to su material, pravda?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
axara Pozri príspevok
super, dakujem, a tie fotky (trebars fotenie predstavenia.. ), tam odovzdavam fotodokumentaciu, to su material, pravda?
Áno ,materiál .
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
Prosim o odpoved - umelec robi prezentaciu zakaznikovi, potrebuje fotku s nahrdelnikom, ked kupi nahrdelnik na odfotenie (lebo je to lacnejsie ako kupovat prava na uz vytvorenu fotku) tak nahrdelnik ide do nakupu materialu, alebo prevadzkovej rezie?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Podľa mňa do materiálu,pretože sa nespotrebuje a je možné ho použiť viac krát,tak či tak ide do výdavkov,ak sa dá do materiálu tak ho treba mať v zásobách materiálu.
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
cize je potrebne viest aj sklad?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Napíš si zoznam takého materiálu,v prípade opotrebenia vyradíš zo zásob materiálu.Alebo ,teraz ma napadla ešte jedna možnosť a to zaradiť do drobného majetku,zapísať do knihy drobného majetku a evidovať pokiaľ sa bude používať.Po opotrebení tiež len vyradíš zápisom z knihy drobného majetku vyradením.To bude najjednoduchší sposob,aby si nemusela robiť sklad.evid.materiálu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať