Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru s inštaláciou

Mám nasledovný problém, sme slovenská firma "A" platitelia DPH. Iný slovenský platca DPH "B" si u nás objednal prácu s plošinou - fyzicky bola práca vykonávaná v ČR na nehnuteľnosti, takže miestom plnenia je ČR. Platiteľ "B" bude túto prácu spolu s inými vecami fakturovať do Čiech, takže celkovo prenesie povinnosť zaplatiť daň na českého odberateľa platiteľa DPH v Čechách. Môže "A" fakturovať "B" bez DPH??? Alebo sa musí v čechách registrovať???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja som tento problém riešil ale s tým že mi ako SR firma sme poskytli službu nemeckej firme v čechách na hnuteľnom majetku...je to ten istý jav...podľa mňa vám vzniká povinnosť registrovať...ale my sme sa tiež neregistrovali pretože som bol na školení a že vraj pokiaľ sa firma zo zahraničia neregistruje v tej danej krajine nemá možnosť táto krajina postihnúť firmu tak sme to vystavili s dph slovenskou...u nas išlo o vynimočný prípad v prípade ak to bežne vykonávate asi by bolo lepšie sa registrovať

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Prosím Vás riešim problémako mám klasifikovať inštalatérske práce, zváračske práce s miestom plnenia v ČR- ako dodanie tovaru s inštaláciou alebo ako službu?

    nina100 je offline (nepripojený) nina100

    nina100
    Ak vykonávate tieto práce pre odberateľa v ČR a ten je identifikovaný pre daň v ČR - brala by som to ako služby vztahujúce sa na nehnuteľnosť, kde miestom dodania tejto služby je ČR.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    A pokiaľ dodám službu do ČR na nehnuteľnosti môžem fa bez dph a povinnosť zaplatiť daň preniesť na objednávateľa?
    Faktúru môžem vystaviť v českých korunách?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ninna
    A pokiaľ dodám službu do ČR na nehnuteľnosti môžem fa bez dph a povinnosť zaplatiť daň preniesť na objednávateľa?
    Faktúru môžem vystaviť v českých korunách?
    Ak faktúrujete takúto službu českému platiteľovi DPH, prenášate daňovú povinnosť na odberateľa.

    nina100 je offline (nepripojený) nina100

    nina100
    Myslím, že faktúru vystavíš bez DPH s tým, že odviesť daň v ČR má český odberateľ.
    Možes faktúrovať v českých korunách, je to vecou dohody, aj v EUR.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Prosím Vás
    a pokiaľ vykonávam služby v ČR a tam popri práci si kúpim napr.meter. Je to daňovo uznaný výdavok a do ceny vstupuje aj dph?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    V prípade, že tej činnosti je tam viac a pracovné pomôcky by dosahovali zaujímavú sumu, možno by stálo za úvahu stať sa platiteľom DPH v ČR.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    nina100
    Myslím, že je to daňovo uznaný výdavok a do nákladov vstupuje aj s ceskou DPH.
    a prepočítané v deň nákupu kurzom NBS na Sk?

    nina100 je offline (nepripojený) nina100

    nina100
    Ja to prepočítavam dňom vyúčtovania, kedy ten doklad zúčtujem - kurzom NBS platným pre tento deň.
    Mám doklady zo zahraničia, ktoré mi zamestnanci prinesú aj po týždni, pretože sa vracajú z ciest. Kedy tie doklady vyúčtujem a zaúčtujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no čo sa týka tej českej DPH ta vstupuje do ceny s DPH ak nie ste registrovaný v ČR za platiteľa inak by som to s DPH do ceny nedával pretože si ju nárokujem v ČR (to len taká úvaha)

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Nie sme registrovaný pre daň v ČR a boli to len drobné nákupy réžie pri vykonávaní služby- inštalačné práce. Rada by som to dala do výdavkov OZD v Sk tak pátram ako to tam v JÚ dostať.

    nina100 je offline (nepripojený) nina100

    nina100
    benka
    V prípade, že tej činnosti je tam viac a pracovné pomôcky by dosahovali zaujímavú sumu, možno by stálo za úvahu stať sa platiteľom DPH v ČR.
    alebo je možnosť refundácie DPH z ČR prostredníctvom agentov, kedy nemusíte byť zaregistrovaný.
    na margo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.