Zavrieť

Porady

Nevyplatená mzda, odvody, daň

Dobrý deň prajem všetkým.
Prosím Vás o radu:
Hrozí nám, že do 31.1.2007 nebudeme mať vyplatené mzdy za september – december 2006 (ani odvody, ani daň). Máme ale vyplácané zálohy cca do výšky 70 – 90 % z predpokladanej čistej mzdy (ako kto).

Kedysi som čítala, že sa na vyplatené zálohy majú „napočítať“ odvody a daň – akoby to bola čistá mzda. Dobre, lenže ak tie odvody a daň nebudú odvedené do 31.1.2007?
<O:p
Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Nevyplatenie miezd nemá žiaden vplyv na povinnosť zasielania výkazov do poisťovní, takže zasielať výkazy treba.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    No nevyplatene mzdy to je aj nas problem riesili sme to minuly rok a vyzera to tak ze aj tento rok sa tomu nevyhneme..Zalohy su 335... nerozumiem tvojej otazke presne..My sme nemali vyplatene mzdy v min. roku za styri mesiace vykazy ako aj prehlady sme poslali nulove lebo kedze mzda nebola vyplatena = vymeriavaci základ 0

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Štvrťročný prehľad na DÚ som poslala vyplnený za 7 a 8. mesiac. 9. mesiac som nechala prázdny. Keď budú mzdy - neviem kedy - pošlem dodatočný alebo opravný, alebo tam september pôjdem priamo dopísať.
    Takže prehľad za 10.,11.,12 pošlem prázdny - ak do 30.1.07 nebudú mzdy vyplatené.
    Na ZP som mesačné výkazy neposielala. Keď nám meškajú výplaty, posielam ich vždy až po výplatách. Lenže toto je špecifický prípad, keďže ide koniec roka.
    Normálne sa toho desím.
    A netreba napočítať odvody a daň tak, ako sm sa pýtala na vyplatené zálohy - ako by to bola čistá mzda?

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    no mala by si poslat aj nulove vykazy do soc. a zdrav. a potom ked sa uhradia mzdy tak opravne vykazy..no my sme nastastie neuhradili zalohy, aby sme sa tomuto vyhli...ale spytam sa nato mzdarky teraz mam nejaku robotu.. A este jedna vec mi sme podpisovali nejaky doklad o odlozeni splatnosti mzdy ako zamestnanci...521, 524 ale musis zauctovat do toho roku ktoreho sa to vecne a casovo tyka cize v roku 2006 si spravis predpisy na to nezabudni

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    dracica, si zlatá, ďakujem.
    Lenže ja som mzdárka - a neviem si s tým rady.

    Prosím, prosím, nemáte s týmto niekto skúsenosti?

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Ked pockas do zajtra bude tu jedna moja mudra kolegynka spytam sa jej na to ona to zistovala... lebo v soc. ti nedaju informaciu

    jež je offline (nepripojený) jež

    jež
    Konateľ v s.r.o. je aj zamestnancom firmy. Za 11. a 12. mesiac 2006
    si nedal vyplatiť mzdu nakoľko nemal dostatok financií. Všetky odvody boli odvedené včas.
    Je potrebne niečo podložiť písomne , a to z toho dôvodu, že sa mu mzda nevyplatila ?
    Prosím vás pozrel by sa mi na to niekto ?
    Ďakujem
    Naposledy upravil jež : 30.01.07 at 07:15 Dôvod: doplnenie

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    jež
    Konateľ v s.r.o. je aj zamestnancom firmy. Za 11. a 12. mesiac 2006
    si nedal vyplatiť mzdu nakoľko nemal dostatok financií. Všetky odvody boli odvedené včas.
    Je potrebne niečo podložiť písomne , a to z toho dôvodu, že sa mu mzda nevyplatila ?
    Prosím vás pozrel by sa mi na to niekto ?
    Ďakujem
    na MPSVAR nám poradili, aby sme si napísali dohodu o odložení splatnosti mzdy určitému dátumu, uviedli dôvod a toto museli podpisať všetci zamestnanci

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Máte niekto skúsenosť s mesačnými výkazmi do SP a nevyplatenou mzdou? A v nadväznosti na vyplnanie ELDP?

    rogalo je offline (nepripojený) rogalo

    rogalo
    Viem, že je čas vianočný, ale prosím poradiť lebo som už zúfala. Nevyplácame pre platobnú neschopnosť zamestnancom mzdy od augusta t.r., výkazy som zasielala na poisťovne normálne za každý mesiac do stanoveného termínu výplaty podľa spracovaných miezd t.j. napr. za VIII/2010 do 30.9. Teraz ma napadla myšlienka,či som tie výkazy mala zasielať keď mzda nie je vyplatená a v poisťovniach máme neuhradené odvody. Ďakujem za odpoveď a prajem všetko najlepšie k blížiacim sa sviatkom, veľa zdravia a pohody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.