Zavrieť

Porady

Sociálny fond v mínuse

Firma tvori socialny fond vo vyske 0,6% z uhrnu miezd, z ktorych sa pocita priemerny zarobok. Socialny fond sa v nasom pripade cerpe iba na prispevok na stravu zamestnancom okrem toho 55% povinneho prispevku. Zamestnanec uz doplaca za obed iba 16 Sk.
Od januara do konca novembra sa vytvoril soc.fond vo vyske 46.161 Sk, cerpalo sa 85.022 Sk, teda stav je -38.861 Sk. Co s tym? Sef nechce znizit prispevok zo SF na stravu, mozem zauctovat dalsiu tvorbu SF vo vyske 38.861, ale ako nedanovy naklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    johny18
    Firma tvori socialny fond vo vyske 0,6% z uhrnu miezd, z ktorych sa pocita priemerny zarobok. Socialny fond sa v nasom pripade cerpe iba na prispevok na stravu zamestnancom okrem toho 55% povinneho prispevku. Zamestnanec uz doplaca za obed iba 16 Sk.
    Od januara do konca novembra sa vytvoril soc.fond vo vyske 46.161 Sk, cerpalo sa 85.022 Sk, teda stav je -38.861 Sk. Co s tym? Sef nechce znizit prispevok zo SF na stravu, mozem zauctovat dalsiu tvorbu SF vo vyske 38.861, ale ako nedanovy naklad?
    Ďalšiu tvorbu SF môžeš urobiť aj ako prídeľ z nerozdeleného zisku predchádzajúcich rokov. Ak sa jedná o sro je tam jediný problém, že ako VZ rozhodlo o rozdeľovaní toho zisku.

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Predchadzajuci rok sme mali stratu, takze to nebude mozne. Jediny sposob, ktory ma napada, je ten, ze zauctujem dalsiu tvorbu SF tak aby som ho vynuloval, a bude to danovo neuznany naklad. Ina moznost ma nenapada

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    johny18
    Predchadzajuci rok sme mali stratu, takze to nebude mozne. Jediny sposob, ktory ma napada, je ten, ze zauctujem dalsiu tvorbu SF tak aby som ho vynuloval, a bude to danovo neuznany naklad. Ina moznost ma nenapada
    Tiež si myslím, že je to jediný možný spôsob.

    Sociálny fond v mínuse

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.