Zavrieť

Porady

Prosim o radu

Ahojte! Chcem Vás poprosiť o radu: som registrovaná na UP, chcem si založiť obchod s potravinami, čo všetko mi treba vybaviť aby som mohla začať? Môžem dostať nejakú dotáciu z úradu práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tu si skús prečítať....

    http://www.porada.sk/t31352-prispevo...vok+podnikanie

    Na príspevok máš teda nárok a jeho výška bude závisieť od výšky nezamestnanosti v meste kde bývaš a od toho do akej kategórie nezamestnaných ťa ÚP zaradí.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    veronika2308
    Ahojte! Chcem Vás poprosiť o radu: som registrovaná na UP, chcem si založiť obchod s potravinami, čo všetko mi treba vybaviť aby som mohla začať? Môžem dostať nejakú dotáciu z úradu práce?
    Všeobecné "administratívne úkony":
    - živnoúrad - vybavenie živnostenského listu.
    - po jeho obdržaní: registrácia na DÚ ako plátca daní, Soc. poist (ak chceš byť poistená, inak - nemusíš), Zdravotná poisťovňa - zaregistrovanie (a platenie mesačných preddavkov).
    Obchodná činnosť - to je aj styk s hygienikmi (schválenie priestorov predajne a súvisiacich priestorov, normy predaja tovaru ...)
    Administratívne povinnosti sa časom (možno aj ihneď) môžu rozrásť o povinnosti zamestnávateľa, na tie prevádzkové má zas výrazný vplyv aký tovar budeš predávať a z toho vyplynú aj požiadavky hygienikov na vybavenie predajne a zázemia. (aby si mala na čo minúť dotáciu ).
    Takže ... veľa šťastia!
    Naposledy upravil STRELEC : 27.12.06 at 16:16
    DanielaSĽ
    Tu si skús prečítať....

    http://www.porada.sk/t31352-prispevo...vok+podnikanie

    Na príspevok máš teda nárok a jeho výška bude závisieť od výšky nezamestnanosti v meste kde bývaš a od toho do akej kategórie nezamestnaných ťa ÚP zaradí.

    Ďakujem za radu

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    DanielaSĽ
    Tu si skús prečítať....

    http://www.porada.sk/t31352-prispevo...vok+podnikanie

    Na príspevok máš teda nárok a jeho výška bude závisieť od výšky nezamestnanosti v meste kde bývaš a od toho do akej kategórie nezamestnaných ťa ÚP zaradí.
    No my ked sme zacinali, tak som isiel na UP ci nam daju nejaku dotaciu, ze cheme zamestnat par ludi. Bolo to v okrese s celkom dost velkou nezamestnanostou ale adresu konkretneho UP (pre kratkost casu) nebudem menovat. Letel som rovno od dveri, lebo som nedal nikomu nic do vacku.

    Mozno budes mat viac stastia...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    misomiso
    No my ked sme zacinali, tak som isiel na UP ci nam daju nejaku dotaciu, ze cheme zamestnat par ludi. Bolo to v okrese s celkom dost velkou nezamestnanostou ale adresu konkretneho UP (pre kratkost casu) nebudem menovat. Letel som rovno od dveri, lebo som nedal nikomu nic do vacku.

    Mozno budes mat viac stastia...
    Ona chce ale iný príspevok, ty si chcel zrejme na zamestnancov....

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    Ak to budú potraviny, tak si od nového roka treba dať pozor, že na nákup a predaj spotrebiteľského balenia liehu (všetok alkohol, ktorý má kolok) treba mať povolenie od Colného úradu a on ho má povinnosť vystaviť do 30-tich dní od podania žiadosti. Bez povolenia sa už od januára nesmiete predávať spotrebiteľské balenia liehu.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    nezabudni si spravit hygienické minimum ak ho náhodou nemas
    u nas mas pravo na dotaciu ked si evidovana na UP dlhšie ako 6 mesiacov a musis mat vypracovaný podnikatelský plán a potom ti schvalia výsku dotácie ak nebudes podnikat dlhšie ako 2 roky musis dotaciu vratit

    tomapo je offline (nepripojený) tomapo

    tomapo
    stanka613
    nezabudni si spravit hygienické minimum ak ho náhodou nemas
    u nas mas pravo na dotaciu ked si evidovana na UP dlhšie ako 6 mesiacov a musis mat vypracovaný podnikatelský plán a potom ti schvalia výsku dotácie ak nebudes podnikat dlhšie ako 2 roky musis dotaciu vratit


    pokial viem tak to su 4 mesiace a nie 6

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.