Zavrieť

Porady

nerozdelený zisk minulých rokov

Ako by ste riešili, ak na účte nerozdelený zisk minulých rokov evidujem zostatok 1.000.000,-Sk-z titulu nevyčerpanej rezervy na opravu HIM, ktorú bolo možné niekedy tvoriť ?

Rezerva na opravu HIM bola tvorená v roku 2002, 2003 a k 1.1.2004 sa tento zostatok preúčtoval z rezervy na účet nerozdeleného zisku minulých rokov. Podiely na zisku spoločníka z roku 2002 a 2003 sa musia zdaniť, rok 2004 a vyššie sa už nezdaňuje. Chcem si vysporiadať tento účet ako neviem ako to mám vyplatiť a zdaniť.

Mám vyplatenie tohto podielu u spoločníka zdaniť v jeho daňovom priznaní ako ostatný príjem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Neviem, či som problém správne pochopila, ale:
    Rezerva na opravu HIM bola tvorená na základe smernice, v ktorej bolo presne uvedené, čo sa bude opravovať, kedy a čo to bude stáť. Súčasťou býval aj rozpočet na opravu. Táto rezerva bola tvorená na ťarchu nákladov. Mohla byť iba použitá - ak sa opravovalo, alebo rozpustená - ak sa neopravovalo. Ale nerozdeleným ziskom sa stať nemohla.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    mariannak
    Ako by ste riešili, ak na účte nerozdelený zisk minulých rokov evidujem zostatok 1.000.000,-Sk-z titulu nevyčerpanej rezervy na opravu HIM, ktorú bolo možné niekedy tvoriť ?
    Tvoriť aj dodaniť ... podľa § 52 ods. 9 ZoDP. Len upozorňujem, aby sa nezabudlo.

    nerozdelený zisk minulých rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.