Zavrieť

Porady

Podávať alebo nepodávať DP

Ak je človek zamestnaný v TPP, u iného zamestnávateľa má občas DoVP a ešte predá drevo (príležitostne). Musí podať daňové priznanie, alebo môže požiadať zamestnávateľa o vyrovnanie dane - donesie potvrdenie o zdan príjme z dohôd. A predaj dreva bude oslobodený - je do 5násobku ŽM.
Alebo príležitostný príjem z dreva sa sčítava s dohodami a ak spolu neprekročia 5nás. ŽM potom je to príjem oslobodený?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Prilezitostny predaj sledujes samostatne, pozri § 9 odst.1 pism.h). Bolo to uz rozoberane v inych temach, treba hladat.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Ika, hľadala som, len som nenašla. Totiž nikde sa nespomína kombinácia DoVP a príležitostného predaja. Či aj dohoda je príležitostný príjem.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Neviem, ako sa sem dava adresa porady. Je to porada dan z prijmu a prispevok prijmy oslobedene od dane. Je to tema, ktora vystihuje riesenie Tvojho problemu. Skus.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Ika, ďakujem. Adresa sa dáva tak, že si príspevok otvoríš, hore na lište skopíruješ adresu a potom ju vložíš tam kde potrebuješ.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ja by som Emily poveda tak, že len vtedy nezdaňuješ príležitostný príjem ak tvoj príjem za celý rok nepresiahol 10tis. Teda spočítaš všetky príjmy, ktoré si mala v roku 2004 ( prac. zmluva + dohoda + príl. príjem) a keď vyjdú viac ako 10tis.podávaš daň. priznanie. Prinesieš všetky potvrdenia zamestnávateľovi a ten ti urobí ročné zúčtovanie dane.
    Ale to je len môj názor. Keď zavoláš na DÚ oni ti povedia.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Tak vidíš. Príležitostný príjem sa potom nezarátava do príjmu.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Dievčatá, ale mne ide o to:
    1. či aj DoVP sú príležitostným príjmom a spočítavajú sa s príležitostným predajom dreva
    2. keď má zamestnanec príjem na dohodu od inej firmy, môže mu zamestnávateľ, urobiť daň. vyrovnanie, keď o to zamestnanec požiada?

    Druhý bod sťahujem, zistila som medzitým, že zamestnávateľ robí vyrovnanie.
    Naposledy upravil emily : 20.12.04 at 13:35

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    DoVP podľa mňa napatrí medzi príležitostný príjem, tú treba zobrať do ročného zúčtovania dane.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Marta L
    DoVP podľa mňa napatrí medzi príležitostný príjem, tú treba zobrať do ročného zúčtovania dane.
    Aj ja si to myslím, že DoVP patrí do §5.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.