Zavrieť

Porady

Neupravený základ dane o DPH uplatňované koeficientom

Prosím o radu.
Firma v r. 2005 prepočítavala DPH koeficientom. Pri ročnom vysporiadaní DPH za 4.Q 2005 vznikol rozdiel, ktorý si firma uplatnila v DP DPH.
Problém je v tom, že o vzniknutý rozdiel moja predchodkyňa neupravila daň z príjmov. Uvažujem, ako by sa to dalo opraviť, aby nebol postih. Napadlo ma, že keby som opravila na kartách dlhodobého majetku odpisy /v r. 2005 by som využila neuplatniť odpisy/ , v peň.denníku v uzávierkových operáciách r.2005 by som nemala výdavok-odpisy, ale by som mala ostatný príjem OZD-rozdiel z DP DPH za 4.Q.2005. Následne by som podala opravný výkaz o majetku a záväzkoch, výkaz o príjmoch a výdavkoch a dodatočné DP za r. 2005. Ide mi o to, aby nevznikol rozdiel na dani z príjmov. Mohla by som to tak urobiť?
Naposledy upravil tinaM : 02.01.07 at 11:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    [quote=tinaM]Prosím o radu.
    Viem, že to nie je bežné, ale chcem vedieť, aký je váš názor na túto vec.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Neviem či som to celé dobre pochopila.
    Ide o JÚ. Chceš dať cez ID do výdavkov DPH, na ktorú nebol nárok na odpočet? Ide o významnú sumu?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Johanka
    Neviem či som to celé dobre pochopila.
    Ide o JÚ. Chceš dať cez ID do výdavkov DPH, na ktorú nebol nárok na odpočet? Ide o významnú sumu?
    Ide i JÚ. DPH je vporiadku. Problém je s daňou z príjmu. V r. 2005 boli účtované odpisy napr.44000 Sk. Pri vysporiadaní koeficientu v DP DPH za 4.Q.2005 vznikol rozdiel, o ktorý mala predchádzajúca účtovníčka upraviť ZD /daňový základ mal byť vyšší o 38000/.Opravu chcem vykonať tak, aby nebol postih. Odpisy v r. 2005 neuplatním z niektorého DHM /zníži sa mi výdaj OZD/ a namiesto toho zaúčtujem 38000-DPH-príjem. Následne podám dodatočné DP za r. 2005 , lebo hodnoty príjmy a výdaje budú iné ako v pôvodnom DP. Daňová povinnosť bude tá istá.
    Myslela som na to, že odpisy si môžem uplatniť aj v ďaľších rokoch. Neprídem o ne. Daňová kontrola nezačala./dúfam, že ani nebude /.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tinaM
    ....
    Opravu chcem vykonať tak, aby nebol postih. Odpisy v r. 2005 neuplatním z niektorého DHM /zníži sa mi výdaj OZD/ a namiesto toho zaúčtujem 38000-DPH-príjem. Následne podám dodatočné DP za r. 2005 , lebo hodnoty príjmy a výdaje budú iné ako v pôvodnom DP. ........ /.
    chceš upraviť JU tak, aby si nemala inú DPFO...
    uvažuješ správne,...dá sa aj tak....

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    KEJKA
    chceš upraviť JU tak, aby si nemala inú DPFO...
    uvažuješ správne,...dá sa aj tak....
    Veľmi pekne ďakujem. Riadim sa heslom "Zachráň, čo môžeš".

    Neupravený základ dane o DPH uplatňované koeficientom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.