Zavrieť

Porady

pausalne naklady 40%

prajem pekny den.
mal by som dve otazky:
1.ako zivnostnik som v roku 2006 fakturoval cca 240 000sk. aky je postup pri vyrátaní dane? 40% odpocitam ako prve a zdravotne a nezdanitelnu ciastku az potom, alebo naopak?
2.som zivnostnikom od 4.1.2006 zdravotne som platil 966sk/mesiac. do 30.6.2007 poslem do ZP vypis z danoveho, podla ktoreho mi urcia novu sadzbu poistneho. zaujima ma ci budem potom spatne doplacat za rok 2006 a cast roku 2007 a ak ano, ci sa to doplaca jednorazovo, alebo s mesacnymi poplatkami.
vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    plolo
    prajem pekny den.
    mal by som dve otazky:
    1.ako zivnostnik som v roku 2006 fakturoval cca 240 000sk. aky je postup pri vyrátaní dane? 40% odpocitam ako prve a zdravotne a nezdanitelnu ciastku az potom, alebo naopak?
    2.som zivnostnikom od 4.1.2006 zdravotne som platil 966sk/mesiac. do 30.6.2007 poslem do ZP vypis z danoveho, podla ktoreho mi urcia novu sadzbu poistneho. zaujima ma ci budem potom spatne doplacat za rok 2006 a cast roku 2007 a ak ano, ci sa to doplaca jednorazovo, alebo s mesacnymi poplatkami.
    vopred dakujem.
    pri rátaní dane najprv z príjmu odrátaš 40%náklady a odvody a potom odrátavaš odpočítateľné zložky.

    Zdravotné sa vysporiadava v rámci ročného zúčtovania k 30.6.2007 kde si zúčtuješ celkové príjmy za rok 2006 a doplatíš prípadný nedoplatok
    Naposledy upravil katkaj : 03.01.07 at 09:05

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.