Zavrieť

Porady

DP

dobry den,

popri zamestnani som si minuly rok zalozil zivnost, z tejto cinnosti som

dosiahol prijmy 40.000,- Sk teda nemusim podat danove priznanie, ak som

to spravne pochopil. Je to tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Funtomas je offline (nepripojený) Funtomas

    Funtomas
    radories
    dobry den,

    popri zamestnani som si minuly rok zalozil zivnost, z tejto cinnosti som

    dosiahol prijmy 40.000,- Sk teda nemusim podat danove priznanie, ak som

    to spravne pochopil. Je to tak?
    Danove priznanie podat musis. Musi to byt danove priznanie typu B. A tych 40000 sa ti zapocita do zakladu dane, ktore mas zo zamestnania. Tvoje vydavky zo zivnosti ti ho zasa znizia. Riadne zaplatis nedoplatok dane (ak vznikne). Kedze prijem zo zivnosti bol nizsi ako 12 nasobok minimalnej mzdy, nemusis akurat platit odvody do socialnej a zdravotnej poistovne.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Čo sa týka ZP - urobíš ročné zúčtovanie preddavkov na ZP a doplatíš nedoplatok.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Funtomas
    Danove priznanie podat musis. Musi to byt danove priznanie typu B. A tych 40000 sa ti zapocita do zakladu dane, ktore mas zo zamestnania. Tvoje vydavky zo zivnosti ti ho zasa znizia. Riadne zaplatis nedoplatok dane (ak vznikne). Kedze prijem zo zivnosti bol nizsi ako 12 nasobok minimalnej mzdy, nemusis akurat platit odvody do socialnej a zdravotnej poistovne.
    Zhruba sedí.
    Od príjmov zo živností odrátaš výdaje ( skutočné, alebo paušálne). Rozdiel medzi nimi bude základom dane podľa § 6. ( Ak ti vyjde zo živnosti strata, nemôžeš si ju uplatniť proti príjmom podľa § 5!)

    Od zamestnávateľa dostaneš potvrdenie o príjme s vyčísleným základom dane (podľa §5).

    Tieto základy dane v daňovom priznaní (B) zrátaš, dostaneš celkový základ dane. Od neho si odrátaš nezdaniteľné čiastky - dostaneš upravaný základ dane, z kt. si vypočítaš daň. Túto ponížiš o zamestnávateľom zaplatené preddavky a dostaneš výslednú daňovú povinnosť (ak sa nemýlim)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.