Zavrieť

Porady

DPH pri nakupe zo zahranicia

Ahojte,
som platitel DPH a chcem nakupovat vino zo zahranicia (de).Moj dodavatel mi chce doviest vino so svojou DPH (19 perc) a chce aby som mu ju zaplatil.
Cele ma to matie, lebo som najprv ratal ceny bez nemeckej DPH a k tejto cene som si zaratal svoju marzu ...............a z toho som ratal novu slovensku DPH.
Nerozumiem preco to chce robit takto a ci nema ine moznosti.
Poradte co mam robit.Moc dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    pavolp
    Ahojte,
    som platitel DPH a chcem nakupovat vino zo zahranicia (de).Moj dodavatel mi chce doviest vino so svojou DPH (19 perc) a chce aby som mu ju zaplatil.
    Cele ma to matie, lebo som najprv ratal ceny bez nemeckej DPH a k tejto cene som si zaratal svoju marzu ...............a z toho som ratal novu slovensku DPH.
    Nerozumiem preco to chce robit takto a ci nema ine moznosti.
    Poradte co mam robit.Moc dik
    Na margo DPH:
    Ak som dobre pochopil, jedná sa o nemecko, teda ide o nadobudnutie tovaru z iného členského štátu. Objednaj tovar pod slovenským IC DPH. Ak je nem. partner platiteľom DPH, je povinný ti vystaviť fa bez nemeckej DPH.

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    Dakujem.
    Este by som sa opytal, ked som uz zalozil tuto temu.
    Po tom co mi dodavatel doda tovar, mam ist na danovy urad.Ten termin je dany podla zakona DPH " nadobudnutie tovaru".
    Co vsetko potrebujem pre danovy urad?Ako to je potom so zaratanim dopravy a marze?
    Dik

    iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

    iveta22
    Ak si podnikateľom a nie si registrovaným platiteľom DPH, musíš sa zaregistrovať ako nadobúdateľ ešte pred nadobudnutím tovaru s hodnotou 420 tis. Sk. /do 420 tis. nemusíš mať registráciu/ Potrebuješ pečiatku, živnostenský list a občiansky preukaz. Žiadosť môžeš vyplniť priamo na DÚ.
    Naposledy upravil iveta22 : 04.01.07 at 15:25 Dôvod: preklep

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    pavolp
    Dakujem.
    Este by som sa opytal, ked som uz zalozil tuto temu.
    Po tom co mi dodavatel doda tovar, mam ist na danovy urad.Ten termin je dany podla zakona DPH " nadobudnutie tovaru". Pozri poriadne §11 Z DPH !
    Co vsetko potrebujem pre danovy urad?Ako to je potom so zaratanim dopravy a marze?
    Dik
    V pôvodnom zadaní si uviedol, že si platiteľ DPH. To znamená, že si registrovaný za platiteľa DPH a máš pridelené IČ DPH v tvare SKxxxxxxxxx.
    Pri predmetnom nákupe urobíš samozdanenie, pri predaji vína ďalej ti vznikne povinnosť odviesť daň. Všetky tieto operácie budeš robiť v rámci podávania daňových priznaní DPH ( mesačne, alebo kvartálne).

    DPH pri nakupe zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.