Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie prímov

Mám niekoľko faktúr ktoré som vystavil v decembri 2006 a budú vyplatené až v roku 2007.
Peniaze s týchto faktúr si mám priznať v daňovom priznaní za rok 2006 alebo 2007 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    V jednoduchom účtovníctve bude príjem z takýchto faktúr príjmom v období, keď budú uhradené. T.j. - po ich uhradení vám vznikne príjem ovplyvňujúci základ dane.
    Monika Kováčová
    Samozrejme uvedené platí v prípade, že neprerušujete alebo nerušíte živnosť do 31.3.2007

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    milos.fojtik
    Mám niekoľko faktúr ktoré som vystavil v decembri 2006 a budú vyplatené až v roku 2007.
    Peniaze s týchto faktúr si mám priznať v daňovom priznaní za rok 2006 alebo 2007 ?
    JU je o zaplatení -ak budeš mať vystavené faktúry zaplatené až v 2007 -vtedy to bude tvoj príjem ovplyvňujúci základ dane
    V roku 2006 sumu nezaplatených vystavených faktúr uvedieš len do výkazu majetku a záväzkov - budú ti zvyšovať majetok firmy

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ermon
    Samozrejme uvedené platí v prípade, že neprerušujete alebo nerušíte živnosť do 31.3.2007
    A ešte doplním,
    alebo nemeníš spôsob z účtovníctva na paušálne výdavky, alebo opačne.

    Zaúčtovanie prímov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.