Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie počítača

Prosím Vás o radu. Zalúpili sme počítač GENETECH , ktorý sa zabudoval do ťahaču, na základe ktorého je presne určená doba jazdy, tankovanie, spotreba PHM a pod. Cena uvedeného počítaču v rámci montáže je 29.836,-Sk. Môžem to priamo odpísať , alebo musím navýšiť hodnotu HIM - ťahaču.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jued
    Prosím Vás o radu. Zalúpili sme počítač GENETECH , ktorý sa zabudoval do ťahaču, na základe ktorého je presne určená doba jazdy, tankovanie, spotreba PHM a pod. Cena uvedeného počítaču v rámci montáže je 29.836,-Sk. Môžem to priamo odpísať , alebo musím navýšiť hodnotu HIM - ťahaču.
    Je to technické zhodnotenie ťahača, teda navýšiť OC.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    jued
    Prosím Vás o radu. Zalúpili sme počítač GENETECH , ktorý sa zabudoval do ťahaču, na základe ktorého je presne určená doba jazdy, tankovanie, spotreba PHM a pod. Cena uvedeného počítaču v rámci montáže je 29.836,-Sk. Môžem to priamo odpísať , alebo musím navýšiť hodnotu HIM - ťahaču.
    Je to technické zhodnotenie. Podľa zákona o daniach z príjmov je súčasťou vstupnej ceny aj technické zhodnotenie vykonané v prvom roku odpisovania. Ak je to v ďalšom roku, je možné zahrnúť tento výdavok priamo do daňových výdavkov, nakoľko je suma nižšia ako 30.000,- Sk.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    jued
    Prosím Vás o radu. Zalúpili sme počítač GENETECH , ktorý sa zabudoval do ťahaču, na základe ktorého je presne určená doba jazdy, tankovanie, spotreba PHM a pod. Cena uvedeného počítaču v rámci montáže je 29.836,-Sk. Môžem to priamo odpísať , alebo musím navýšiť hodnotu HIM - ťahaču.
    Ja som podobné zariadenie účtovala samostatne - u mňa bolo vyššie ako 30 tis. SK a odpisujem ho zvlášť. Toto zariadenie sa dá bez problémov premontovať do iného ťahača podľa potreby firmy, nie je viazané len na to jedno vozidlo. Podobne ako tlačiareň nakúpená samostatne.

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    Nakoľko ťahač odpisujeme už tretí rok a technické zhodnotenie neprevyšuje sumu 30.000,-Sk, tak to môžem dať priamo do daňových výdavkov. Dobre som to pochopila?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    tonkat
    Ja som podobné zariadenie účtovala samostatne - u mňa bolo vyššie ako 30 tis. SK a odpisujem ho zvlášť. Toto zariadenie sa dá bez problémov premontovať do iného ťahača podľa potreby firmy, nie je viazané len na to jedno vozidlo. Podobne ako tlačiareň nakúpená samostatne.
    Toni, samozrejme s tebou súhlasím, ale napríklad v prípade tlačiarne nemajú jednotný názor ani daňoví kontrolóri. Posudzujú to tak, že tlačiareň sa nedá používať samostatne. To je ich argument. Jasné, že ju môžeš použiť aj k inému počítaču, dokonca to, či je naraz kupovaná s PC alebo nie, nerozhoduje. Stačí ak má samostatnú cenu. Bolo by dobré, keby to bolo jedno jednoznačné, ako hovoria matematici. Mali by sme menej problémov.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    jued
    Nakoľko ťahač odpisujeme už tretí rok a technické zhodnotenie neprevyšuje sumu 30.000,-Sk, tak to môžem dať priamo do daňových výdavkov. Dobre som to pochopila?
    Áno, pochopila si to dobre .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jued
    Nakoľko ťahač odpisujeme už tretí rok a technické zhodnotenie neprevyšuje sumu 30.000,-Sk, tak to môžem dať priamo do daňových výdavkov. Dobre som to pochopila?
    Môžeš sa rozhodnúť ako chceš. Buď navýšiš OC alebo to priamo odpíšeš. Podľa zákona o Dani z príjmov sú obidva spôsoby prípustné. Treba sa v tomto riadiť podľa internej smernice.

    Zaúčtovanie počítača

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.