Zavrieť

Porady

kúpa bytu

kúpila dom byt a neviem aké sú povinosti voči daniam a mestu. Mám to oznámiť mestu, mám podať danové priznanie k dani z nehnuteľnosti. Vôbec neviem....Ďakujem
Usporiadat
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Musíš podať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti na príslušnom mestskom (miestnom) úrade do 31.1.2007.

Tlačivá nájdeš TU: tlačivá na stránke MF SR
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Podanie daňového priznania k dani z nehnuteľnosti je až druhý krok. V prvom rade je daňovník povinný do 30 dní oznámiť miestne príslušnému správcovi dane z nehnuteľnosti ( obecný alebo mestský úrad podľa katastra, v území ktorého sa nehnuteľnosť nachádza) aj zmenu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti, tzn. do 30 dní od kúpy alebo predaja.
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Ktoré tlačivo by to malo byť, lebo je tam toho hrozne vela? Ja som kúpila byt v činžiaku. Ďakujem
0 0
evb evb

evb je offline (nepripojený) evb

Ahojte,

viem, ze to sem celkom nepatri, ale potrebovala by som poradit.Chcem kupit byt cez hypotekarny uver a musim zaplatit aj rezervacny poplatok. Predajca mi predlozil zmluvu na tento rezervacny poplatok a povedal, ze kupna zmluva bude az 3 po tom. Je toto bezny postup ? Kto ma skusenosti s kupou bytu na hypo uver a musel platit rezervacny poplatok. Prosim napiste vase skusenosti, ako to cele prebiehalo.

dakujerm velmi pekne..

Evb
0 0
Cronica Cronica

Cronica je offline (nepripojený) Cronica

ozvite sa na mirokuzma@gmail.com
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahojte, mám jednú otázočku. Ideme kupovať byt a neviem, kde sa vybavuje vlastnícky list? Obsahuje tento list aj rozlohu bytu?
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Adkah Pozri príspevok
Ahojte, mám jednú otázočku. Ideme kupovať byt a neviem, kde sa vybavuje vlastnícky list? Obsahuje tento list aj rozlohu bytu?

Na katastrálnom úrade.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Adkah Pozri príspevok
Ahojte, mám jednú otázočku. Ideme kupovať byt a neviem, kde sa vybavuje vlastnícky list? Obsahuje tento list aj rozlohu bytu?
LV sa vybavuje na základe kúpnej alebo darovacej zmluvy zapisom v Katastrálnom urade, je v nom vyznačený podiel nie rozmery, tie máš v zmluve... tak málo o tom vieš? daj si pozor čo kúpiš a ako to kúpiš...
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Áno, mate pravdu viem o tom malo a preto sa potrebujem poradiť. Ak ste mali s tým skúsenosti prosím napíšte mi, čo potrebujem a na čo si mam dať pozor. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Adkah Pozri príspevok
Áno, mate pravdu viem o tom malo a preto sa potrebujem poradiť. Ak ste mali s tým skúsenosti prosím napíšte mi, čo potrebujem a na čo si mam dať pozor. Ďakujem veľmi pekne.
Adka pokukaj si to tu, je tu dost o tom popísané a sú tu aj priložené zmluvy, zakladom porady je "najskor pozri -potom sa pýtaj", nieje zmysel to tu stale opakovať... ale nechcem ta riadiť ... najskor si možeš sama vyzdvihnuť na prislušnom katastri LV- je to verejnoprávna listina a ak sa chceš uistiť, že byt je o.k. a nepredáva ti ho človek , ktorý je ti blízky a možeš veriť, tak to urob... pýtaj si za nižší poplatok, nie na právne úkony... ešte sa naplatiš dosť...

...ešte dačo, najlepšie ti poradi ten kto to vie v tvojom okolí, alebo to daj priamo pravnikovi...
Naposledy upravil Halli : 08.03.07 at 18:01
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

slavica Pozri príspevok
Adka pokukaj si to tu, je tu dost o tom popísané a sú tu aj priložené zmluvy, zakladom porady je "najskor pozri -potom sa pýtaj", nieje zmysel to tu stale opakovať... ale nechcem ta riadiť ... najskor si možeš sama vyzdvihnuť na prislušnom katastri LV- je to verejnoprávna listina a ak sa chceš uistiť, že byt je o.k. a nepredáva ti ho človek , ktorý je ti blízky a možeš veriť, tak to urob... pýtaj si za nižší poplatok, nie na právne úkony... ešte sa naplatiš dosť...

...ešte dačo, najlepšie ti poradi ten kto to vie v tvojom okolí, alebo to daj priamo pravnikovi...
Slavica, dakujem za radu velmi si mi pomohla a hlavne si mi usetrila vela casu. Potrebovala som to vediet do zajtra a uz som velmi unavena a priznam sa, ze sa mi tu moc nechcelo studovat.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Adkah Pozri príspevok
Slavica, dakujem za radu velmi si mi pomohla a hlavne si mi usetrila vela casu. Potrebovala som to vediet do zajtra a uz som velmi unavena a priznam sa, ze sa mi tu moc nechcelo studovat.
oki, ak budeš mať ešte s niečim nejasno, opýtaj sa ma aj cez SS, poradím, pa.
0 0
peter 27 peter 27

peter 27 je offline (nepripojený) peter 27

kupil som byt dražbou cez sud a po podpísaní zmluvy mi konatel odmietol dať kopiu zmluvy ,že ju dostanem z katastra po vložení. na byte však je dlžoba ktorú , konatel zaplatiť nechce SVB mu vyjadrenie o 0 pohladavkach neda , kedže predsedom som ja sam osobne a samozrejme že som mu to aj povedal. je nejaka lehota na vklad ,alebo ako mam správne postupovať voči nemu.Ja to beriem ako vydieranie mojej osoby.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

V sudnom rozhodnutí nemáš náhodou uvedené, kto uhradí dlžobu na byte. Veď preto išiel byt na dražbu, že tam boli dlžoby. Konateľ má pravdu, že kúpnu zmluvu dostaneš po vykonaní vkladu katastrom nehnuteľností, lenže tú zmluvu niekto musí podať do katastra. Máte to niekde ošetrené? Lehota na podanie zmluvy na vklad je 3 roky odo dňa podpísania zmluvy (Občiansky zákonník)
0 0
peter 27 peter 27

peter 27 je offline (nepripojený) peter 27

konatel len uviedol , že nedoplatky na najomnom zaplatí po skončení predaja bytov a teraz sa dozviem že chcel spoločenstvo podviesť nakolko dlžoby vznikli za jeho spravovania. Ja chcem len aby zaplatil SVB a ja mozem dať vyjadrenie . spoločenstvo mi je prednejšie , ale svoje peniaze mam rad!
Naposledy upravil peter 27 : 11.04.07 at 10:58
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte. Neviete mi niekto poradiť ohľadom kúpy i predaja bytu? Moja svokra pred siedmimi rokmi zdedila po rodičoch byt. Nasťahovali sme sa však doňho my s manželom. Keďže sa situácia v rodine vyostruje, rada by som po siedmich rokoch, počas ktorých tam bývame, dala do poriadku vlastníctvo tohto bytu. Myslím, že najlepším riešením by bola kúpno-predajná zmluva. Príjem od dane z príjmov je oslobodený, keďže svokra je vlastníčkou bytu viac ako päť rokov. Platí sa ešte daň z prevodu a prechodu nehnuteľností a je potrebný znalecký posudok? Do bytu sme už dosť investovali.
A ešte jedna otázočka. Nevie mi niekto povedať, či sa dá kúpiť/predať časť nehnuteľnosti /bytu/, napr. jedna izba? Vedľa suseda býva v byte sama a radi by sme od nej odkúpili jednu izbu. Čo k tomu potrebujeme? Vďaka.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Nevie mi niekto poradiť?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Môže mi aspoň niekto poradiť nejakú stránku, kde by som sa mohla spýtať, či je možné prevádzať časť nehnuteľností? Ďakujem.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Znalecký posudok ku kúpe nepotrebujete, pretože daň z prevodu sa neplatí.
Ohľadne kúpy jednej izby od susedy si myslím, že by to išlo za predpokladu, že na príslušnom stavebnom úrade vám dajú k tomu písomný súhlas. Ďalej bude potrebný znalecký posudok na prepočet spoluvlastníckych podielov na spoločných častiach a zariadeniach domu a prepočet nových výmer k obidvom bytom a samozrejme kúpna zmluva. Skús sa ísť poradiť ešte napríslušný kataster nehnuteľností.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Vďaka za odpoveď. A skúsim to ešte na tom úrade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať