Zavrieť

Porady

praca na dohodu

prosim poradte ako spravit co najjednoduchsie pracu na dohodu. som zivnostnik a chcem dat pracu na dohodu chlapcovi ktorz ma svoj HPP, nie je zivnostnik, ale zamestnanec. Ako postupovat? Kde ho nahlasit? Plat za pracu na dohodu bude 10 000sk. prosim poradte chcem to spravit dobre a mat to uz za sebou. dakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pohar
    prosim poradte ako spravit co najjednoduchsie pracu na dohodu. som zivnostnik a chcem dat pracu na dohodu chlapcovi ktorz ma svoj HPP, nie je zivnostnik, ale zamestnanec. Ako postupovat? Kde ho nahlasit? Plat za pracu na dohodu bude 10 000sk. prosim poradte chcem to spravit dobre a mat to uz za sebou. dakujem moc.
    Nahlásiť ho cez RLFO- registračný list FO do SP, ako dohodára. Odvody budú za neho pre SZČO 0,8% GP a 0,25% ÚP.Ak nie je SZČO registrov na DÚ ako platca dane zo ZČ, tak je potrebná aj registrácia na túto daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.