Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - nulové

Ahojte,

poradte mi prosim, ked idem podavat danove priznanie pravnickej osoby, ktora pocas celeho roku 2006 nevykonavala ziadnu cinnost, k tomuto danovemu priznaniu podavam aj nulovu suvahu a nulovy vykaz ziskov a strat a aj poznamky?

Je este nieco co sa k tomu priklada, alebo co sa nemusi prikladat (poznamky)?

Dakujem
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nulovú súvahu určite nepodávaš, minimálne účtuješ o založení spoločnosti, zriaďovacích poplatkoch a pod.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... hádam aj základne imanie majú.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Johanka
... hádam aj základne imanie majú.
... no to splatenie ZI som myslela tým účtovaním o založení spoločnosti...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Podľa zadanie som myslela, že už existovali celý rok 2006 .
V každom prípade minimálne súvaha nebude obsahovať samé nuly.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Myslím, že pri založení im vznikli nejaké náklady, takže ani výkaz ziskov a strát nebude nulový.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Aj ja by som sa chcela opýtať, čo sa týka daňového priznania FO. FO bol do marca zamestnaný a od apríla SZČO. Za obdobie SZČO nemal žiadne vlastné príjmy len výdavky (zdravotné poistenie, telefón). Bude to v poriadku? nebude to DÚ divné, že podniká a nemá žiadne príjmy?? Ďakujem
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

ermon
nulovú súvahu určite nepodávaš, minimálne účtuješ o založení spoločnosti, zriaďovacích poplatkoch a pod.
Ja mám podobný probém. S.r.o. bola založená v roku 2005, za rok 2005 vykázala stratu a koncom roka 2005 si pozastavila činnosť na dva roky. V roku 2006 nevykazovala žiadnu činnosť. Oznámenie o pozastavení činnosti odovzdala aj na daňovom úrade. Má podávať daňové priznanie alebo nie?
0 0
riordan riordan

riordan je offline (nepripojený) riordan

Myslím si, že podať daňové musí, aj S a V. Aj na sud podať SaV. Výsledovka 0-vá, ale S so zostatkami.
0 0
Stanka Stanka

Stanka je offline (nepripojený) Stanka

Urcite nebude nic nulove ani vykazy ani VZaS ani Suvaha.urcite boli nejake naklady spojene so zalozenim spolocnosti.(kolky, notar, poplatky, notarske zapisnice)Minimalne tie naklady zauctujes do nakladov, potom ich zaradis do majetku, vykonas aktivaciu dlhodobeho nehmotneho majetku a mozes odpisovat tie naklady ale je to len na firme ci sa rozhodne ich odpisovat. A ak je PO musi mat ucet a na nom "by mohli mat prostriedky" min. bankove poplatky + dan z úrokov.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Aj ja mám takú spoločnosť a môžem potvrdiť, že skutočne ani súvaha ani výsledovka NIE SÚ NULOVÉ. Tak isto treba vypracovať poznámky - ak pre nič iné tak preto, aby sa tam napísalo, že spoločnosť nevykonávala žiadnu činnosť.

Akurát maturujem nad tým, čo napísať v daňovom priznaní v tabuľke F "Hlavná, prevažná činnosť" ak hlavnou činnosťou bolo ničnerobenie? Poradíte?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja tam stále píšem to isté, aj keď je DP nulové, je to s. r. o. z BA a daňový úrad zatiaľ nič nevytkol. Nulové DP som podala za túto s. r. o. už 2 krát.
0 0
ADRIANA33 ADRIANA33

ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

Uľa Pozri príspevok
Aj ja by som sa chcela opýtať, čo sa týka daňového priznania FO. FO bol do marca zamestnaný a od apríla SZČO. Za obdobie SZČO nemal žiadne vlastné príjmy len výdavky (zdravotné poistenie, telefón). Bude to v poriadku? nebude to DÚ divné, že podniká a nemá žiadne príjmy?? Ďakujem
Ja mám podobné tri prípady, ale myslím si, že dnes nikoho nezaujíma, ak žiješ aj zo vzduchu. DÚ to možno bude čudné, ale ak niekto nie je úspešný v podnikaní, tak je to jeho problém, nie problém DÚ.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

blcha Pozri príspevok
Aj ja mám takú spoločnosť a môžem potvrdiť, že skutočne ani súvaha ani výsledovka NIE SÚ NULOVÉ. Tak isto treba vypracovať poznámky - ak pre nič iné tak preto, aby sa tam napísalo, že spoločnosť nevykonávala žiadnu činnosť.

Akurát maturujem nad tým, čo napísať v daňovom priznaní v tabuľke F "Hlavná, prevažná činnosť" ak hlavnou činnosťou bolo ničnerobenie? Poradíte?
Ja mám poblém s vyplnením aj pri nenulových . Občas tam aj nič nenapíšem, nikdy nežiadali doplniť ...
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

blcha Pozri príspevok
Aj ja mám takú spoločnosť a môžem potvrdiť, že skutočne ani súvaha ani výsledovka NIE SÚ NULOVÉ. Tak isto treba vypracovať poznámky - ak pre nič iné tak preto, aby sa tam napísalo, že spoločnosť nevykonávala žiadnu činnosť.

Akurát maturujem nad tým, čo napísať v daňovom priznaní v tabuľke F "Hlavná, prevažná činnosť" ak hlavnou činnosťou bolo ničnerobenie? Poradíte?
Podľa živnostenského listu si vyber jednu ktorá sa Ti najviac páči, ale myslím si, že keď nenapíšeš nič tiež sa nič nestane. Ja vypĺňam daňové priznanie cez stránku DRSR a ak by ma nepustilo ďalej kým tam dačo neuvediem tak by som spravil tak ako radím hneď na začiatku.

Inak vrelo doporučujem používať stránku DRSR na vyplňovanie formulárov DP. Zožere mi to jeden toner do laserky ale je to rýchle a bezchybné. Dúfam, že pre rok 2006 tie formuláre DR rozchodí, zatiaľ som robil iba jednu FO b, dosť komplikovanú tak som ako pomôcku vyplnil starý formulár pre rok 2005.

apo
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Má prosím Vás niekto vedomosť, kde by som našla editovateľné tlačivá DP pre PO, lebo dnešným dňom začínam mať pocit, že DRSR sprístupní tieto tlačivá 29.3.2007.
Cez weakend sa na ich stránku nedalo dostať, tak som si zbytočne myslela, že tých pár riadkov sa im už podarilo prerobiť, ale zrejme je to náročná technická záležitosť ako píšu...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
evina Pozri príspevok
Má prosím Vás niekto vedomosť, kde by som našla editovateľné tlačivá DP pre PO, lebo dnešným dňom začínam mať pocit, že DRSR sprístupní tieto tlačivá 29.3.2007.
Cez weakend sa na ich stránku nedalo dostať, tak som si zbytočne myslela, že tých pár riadkov sa im už podarilo prerobiť, ale zrejme je to náročná technická záležitosť ako píšu...
Evina, asi nás čaká prácne vypisovanie DP PO ručne .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mysimis Pozri príspevok
Evina, asi nás čaká prácne vypisovanie DP PO ručne .
, ani do tých Evinou spomínaných to nenaskáče bez našich rúk
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

evina Pozri príspevok
Má prosím Vás niekto vedomosť, kde by som našla editovateľné tlačivá DP pre PO, lebo dnešným dňom začínam mať pocit, že DRSR sprístupní tieto tlačivá 29.3.2007.
Cez weakend sa na ich stránku nedalo dostať, tak som si zbytočne myslela, že tých pár riadkov sa im už podarilo prerobiť, ale zrejme je to náročná technická záležitosť ako píšu...
Ak súrne potrebuješ urobiť DP použi vzor pre rok 2005. Jediné čo musíš urobiť je to, že zadáš odpočítateľnú položku pre rok 206 a pôjdeš ďalej aj keď bude zažltená. Celkový výsledok bude OK. Milionárske zmeny platia až na budúci rok.

apo
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

apo Pozri príspevok
Ak súrne potrebuješ urobiť DP použi vzor pre rok 2005. Jediné čo musíš urobiť je to, že zadáš odpočítateľnú položku pre rok 206 a pôjdeš ďalej aj keď bude zažltená. Celkový výsledok bude OK. Milionárske zmeny platia až na budúci rok.

apo
evina je žhavá po DP PO.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pre FO už som použila KROS, Tí to pekne a bezplatne zvládli pred strážcami zákona
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať