Zavrieť

Porady

ako ovplyvniť daňový základ

Milí poraďáci, blíži sa termín na podanie DP a tak rozmýšľam ako najlepšie a čo najviac znížiť daňový základ a samozrejme legálne.
Skúste poradiť. Každá rada mi teraz padne dobre.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Tak napr. opravná položka k pohľadávkam po lehote splatnosti. §20/14 ZDP

    Príp. ďalšie rezervy a opr.pol.
    Naposledy upravil Milan Benka : 10.01.07 at 14:13 Dôvod: Ingi, ďakujem za upozornenie

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Opravné položky k pohľadávkam áno. Ešte sa chcem uistiť, platí to aj pre pohľadávky zo zahraničia? Už mi to obdobie konca roka asi lezie na mozog a ako vždy aj keď viem, tak si myslím, že nič neviem a snorím po všetkom možnom. A tvoríte aj rezervy na prémie a odmeny? A čo, ak sa stane, že šéf rozhodne, že sa vyplatí iná výška? Nemôže to niekto napadnúť?
    Ešte by som sa chcela spýtať k opravným položkám k nadobudnutému majetku. Nemám s nimi skúsenosti. Keby mi niekto bližšie napísal, kedy sa táto opravná položka môže tvoriť, za akých podmienok.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Veľmi pekne ďakujem za priložené súbory. SS som zmazala a som kalkulka.
    Karkulka je myslím mzdová účtovníčka.Ináč ďakujem za upozornenie, už som dávno nebola v SS. Mám stále, čím ďalej tým menej času. Nemáš náhodou skúsenosti s tvorbou opravnej položky, ale pri majetku, trebárs budove a pod.?

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    Dá sa nejakým rozumným spôsobom ovplyvniť daňový základ aj opačne? Potrebovali by sme zvýšiť základ dane. Odpisy som už pozastavila. Ďakujem.

    ako ovplyvniť daňový základ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.