Zavrieť

Porady

koeficient DPH do nákladov

O keoficiente som si toho na porade "prelikoval " dosť, ale ako je to ak účtujeme Df s koeficientom a preúčtovanie Daň prizn.DPH mesačne účtujeme do nákladov cez 548. Auditor nám vytkol, že máme koeficientovanú časť DPH/ tú ktorú neulnatňujeme/ účtovať na príslušný nákladový účet.

čiže sme to všetko dávali na 548
teraz chce že ak koeficientujeme DF napr. 502xxx, tak aj do nákladov za túto DF máme koeficientovať nie na 548 ale na 502 čiže na príslušný nákladový účet.

viem že §50 o DPH hovorí, že pri tých DF na ktoré nie je nárok sa to má tak robiť aj to robíme napr pri 513 ale platí to aj pri koeficiente???

Kde je dáky výklad alebo usmernenie?


Pekne prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    plavčík
    O keoficiente som si toho na porade "prelikoval " dosť, ale ako je to ak účtujeme Df s koeficientom a preúčtovanie Daň prizn.DPH mesačne účtujeme do nákladov cez 548. Auditor nám vytkol, že máme koeficientovanú časť DPH/ tú ktorú neulnatňujeme/ účtovať na príslušný nákladový účet.

    čiže sme to všetko dávali na 548
    teraz chce že ak koeficientujeme DF napr. 502xxx, tak aj do nákladov za túto DF máme koeficientovať nie na 548 ale na 502 čiže na príslušný nákladový účet.

    viem že §50 o DPH hovorí, že pri tých DF na ktoré nie je nárok sa to má tak robiť aj to robíme napr pri 513 ale platí to aj pri koeficiente???

    Kde je dáky výklad alebo usmernenie?


    Pekne prosím o radu.
    Podľa postupov účtovania §68 je uvedený účet účtovania 548.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Podľa Cenigovej sa na 548 ôčtuje aj pomerné odpočítanie DPH/ strana 243/ ale!!! neplatí to len pri ročnom preúčtovaní????

    Citujem výrok auditora:
    ....v zmysle §52 ods.5 postupov účtovania pri prijatí služby, pri ktorej nevzniká nárok na odpočítanie DPH sa DPH účtuje v prospech príslušného účtu záväzkov so súvzťažným zápisom príslušného účtu nákladov i pri DPH v zmysle § 50 zákona o DPH....


    Som s toho MAGOR....HELP!!!!!!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    plavčík
    Podľa Cenigovej sa na 548 ôčtuje aj pomerné odpočítanie DPH/ strana 243/ ale!!! neplatí to len pri ročnom preúčtovaní????

    Citujem výrok auditora:
    ....v zmysle §52 ods.5 postupov účtovania pri prijatí služby, pri ktorej nevzniká nárok na odpočítanie DPH sa DPH účtuje v prospech príslušného účtu záväzkov so súvzťažným zápisom príslušného účtu nákladov i pri DPH v zmysle § 50 zákona o DPH....


    Som s toho MAGOR....HELP!!!!!!
    Áno toto presne som uviedla, potom je to asi dobre aj tak, aj tak. Neviem, neviem, je to nejednoznačné teda, kam. Priklonila by som sa k 548, tak by sa tá nenárokovateľná dph dala ľahšie skontrolovať, ako prezrieť všetky nákladové účty. Môj názor. Neúčtujem koef.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    ĎAKUJEM TWEETY.. :-))))
    Hlavne za tvoj názor!
    Tiež by som najradšej neúčtoval koeficient ale čo už....mám nad sebou iných čo rozhodujú...

    Prikláňam sa tiež k názoru že záleží od audítora a jeho pohľadu, možno iný audítor by to povedal inak. Tak dúfam, že teraz vyhoviem tomu môjmu a nevymenia mi ho behom roku.

    Ešte raz vďaka

    koeficient DPH do nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.