Zavrieť

Porady

príspevok z ESF

Dostala som prispevok z UP cez ESF na samostatnu zarobkovu cinnost. Je vo vyske 85000. Podnikat som zacala od 6.12.2006 a okrem toho prijmu som mala este prijmy vo vyske 25000 a vydavky ucelovo viazane na tento prispevok tiez neboli realizovane..... Rata sa mi tento prispevok medzi zdanitelne prijmy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    neviete kde o tom najdem viac? je k tomu nejaky zákon, ci vyhláška? a evidovat to mam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane alebo vobec neuctovat

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    zuzanask
    neviete kde o tom najdem viac? je k tomu nejaky zákon, ci vyhláška? a evidovat to mam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane alebo vobec neuctovat
    Musíš o ňom účtovať, pretože ti zvýšil banku. Zaúčtuj ako príjem v banke v členení dotácie - čiže nedaňové.
    Budúci rok všetko čo zrealizuješ z tejto dotácie účtuj ako daňový výdavok. Na konci roka ID zaúčtuj medzi ostatné príjmy (daňové) príjem dotácie vo výške zrealizovaných výdavkov.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    zuzanask
    neviete kde o tom najdem viac? je k tomu nejaky zákon, ci vyhláška? a evidovat to mam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane alebo vobec neuctovat
    Daňový aspekt je uvedený v § 17 ods. 3 písm. h) ZoDP. Podrobne sa spôsobom účtovania sa zaoberá Metodické usmernenie MF SR k čerpaniu, k účtovaniu a zdaňovaniu nenávratného príspevku zo štrukturálnych fondov z rozpočtu Európskych spoločenstiev pre súkromný a verejný sektor, zverejnené na stránke MF SR: (http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4207 ). Spôsob účtovania dotácií z ÚP bol jednoduchšou a zrozumiteľnejšou formou preberaný viackrát aj na Porade, treba vyhľadať témy so slovkom "dotácie.
    Naposledy upravil andrej_rv : 13.01.07 at 07:21

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    takze 15.12. 06 mi prisla dotacia na ucet - to ide do PNZD a ako zavazok.
    nic som necerpala tak viac sa nic neuctuje, je tak?
    v januari som zaplatila najomne 2000,- Sk
    to je vydavok OZD a tuto sumu by som mala v ID preuctovat z PNZD na POZD, je tak?
    ak som sa v niecom zmylila, mozete mi to opravit?
    a nemate niekto formu toho Interneho dokladu?
    dkjm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.