Zavrieť

Porady

Colný sklad v Poľsku

Prosím o radu, mám tento problém:
slovenská s.r.o., registrovaná ako platca DPH v SR dováža tovar z Číny. Ten je umiestnený v colnom sklade v Poľsku, ktorý vlastní a na ktorý má povolenie poľska firma (platca DPH v Poľsku). Tej je v tomto colnom sklade tovar predaný, clo bude platiť Poľská firma keď bude tovar prepustený.
Ako je to s DPH? Mám za to, že my vystavíme faktúru bez DPH a u nás to bude oslobodený príjem podľa §47 ods.4 Zákona o DPH. Je to spávne? neviete aké doklady potrebujeme k tomuto tovaru (doklad o umiestnení v colnom sklade??) Ak je to tak, faktúry sa v daňovom priznaní nebudú uvádzať. Budem vďačná za každý názor, potrebujeme to promtne riešiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Mám za to, že my vystavíme faktúru bez DPH a u nás to bude oslobodený príjem podľa §47 ods.4 Zákona o DPH.

    Takže po troche študia opravujem znenie svojej otázky:
    My vystavíme faktúru bez DPH - oslobodenie od dane pri dovoze tovaru podľa §48 ods. 3 Zákona o DPH, nakoľko je splnená podmienka, že u dovozcu (§69 ods.8 - Poliaci platia clo) je dodanie tohto tovaru z tuzemska do iného štátu oslobodené od dane podľa §43 ods.1

    UVAŽUJEM SPRÁVNE?
    Poteší každý názor..

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Trochu nerozumiem. Nakúpite tovar v Číne (je teda už Váš) a doveziete do colného skladu v Polsku? Alebo Vám dodáva tovar čínska firma? Napísala si dovážate, tak by ste mali byť ? Alebo to priamo v colnom sklade predáte Poliakovi?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Germany
    Mám za to, že my vystavíme faktúru bez DPH a u nás to bude oslobodený príjem podľa §47 ods.4 Zákona o DPH.

    Takže po troche študia opravujem znenie svojej otázky:
    My vystavíme faktúru bez DPH - oslobodenie od dane pri dovoze tovaru podľa §48 ods. 3 Zákona o DPH, nakoľko je splnená podmienka, že u dovozcu (§69 ods.8 - Poliaci platia clo) je dodanie tohto tovaru z tuzemska do iného štátu oslobodené od dane podľa §43 ods.1

    UVAŽUJEM SPRÁVNE?
    Poteší každý názor..
    Pozor, nedochádza k dodaniu z tuzemska do iného štátu.

    Tento predaj bude z pohľadu DPH úplne neutrálny, nakoľko nedochádza k naplneniu podstaty §2.

    Podľa mňa .... predaj mimo DPH, pretože nie je čo zdaňovať (neexistuje predmet dane (viď §2 ZDPH)
    Naposledy upravil Milan Benka : 12.01.07 at 18:57

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    benka
    Pozor, nedochádza k dodaniu z tuzemska do iného štátu.

    Tento predaj bude z pohľadu DPH úplne neutrálny, nakoľko nedochádza k naplneniu podstaty §2.

    Podľa mňa .... predaj mimo DPH, pretože nie je čo zdaňovať (neexistuje predmet dane (viď §2 ZDPH)
    Tiež si myslím, že to v SR nie je predmetom dane. Ale mala by to upresniť, či náhodou nerobia niečo, čo je predmetom dane v Poľsku.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    JanaSys
    Tiež si myslím, že to v SR nie je predmetom dane. Ale mala by to upresniť, či náhodou nerobia niečo, čo je predmetom dane v Poľsku.
    Myslím, že ak dôjde k predaju ešte v rámci colného skladu, teda pred prepustením tovaru do voľného obehu ( tak nejak sa to volá, že?), tak nevzniká žiadna povinnosť ani v Poľsku.

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    benka
    Myslím, že ak dôjde k predaju ešte v rámci colného skladu, teda pred prepustením tovaru do voľného obehu ( tak nejak sa to volá, že?), tak nevzniká žiadna povinnosť ani v Poľsku.
    Aby som upresnila, pre nás povinnosť v Poľsku ani na Slovensku nevznikne. Poliaci si tam clo aj DPH zaplatia. My sme Poliakom predali tovar ešte "v colnom sklade". Takže som to poriešila takto: Faktury, ktoré nám dôjdu z Číny - neutrálne k DPH aj k clu (clo sa platí v Poľsku), faktúry, ktoré vystavíme Poliakom - neutrálne k DPH - nejde o dodanie tovaru (predaný v colnom sklade viď §48 ods. 3 Zákona o DPH). Požiadala som len klienta, aby z Poľska pre istotu vyžiadal doklady, že tovar dovezený z Číny bol tam umiestnený v colnom sklade.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Germany
    Aby som upresnila, pre nás povinnosť v Poľsku ani na Slovensku nevznikne. Poliaci si tam clo aj DPH zaplatia. My sme Poliakom predali tovar ešte "v colnom sklade". Takže som to poriešila takto: Faktury, ktoré nám dôjdu z Číny - neutrálne k DPH aj k clu (clo sa platí v Poľsku), faktúry, ktoré vystavíme Poliakom - neutrálne k DPH - nejde o dodanie tovaru (predaný v colnom sklade viď §48 ods. 3 Zákona o DPH). Požiadala som len klienta, aby z Poľska pre istotu vyžiadal doklady, že tovar dovezený z Číny bol tam umiestnený v colnom sklade.
    §48
    (3) Dovoz tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tretieho štátu a ktorého odoslanie alebo preprava sa skončí v inom členskom štáte, je oslobodený od dane za podmienky, ak u dovozcu (§ 69 ods. 8) je dodanie tohto tovaru z tuzemska do iného členského štátu oslobodené od dane podľa § 43 ods. 1 až 4.

    Janka, ten tvoj "dovoz" jednoducho nepodlieha slovenskému zákonu o DPH, ani žiadnym jeho §§ ( aspoň podľa môjho názoru).

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Germany
    Aby som upresnila, pre nás povinnosť v Poľsku ani na Slovensku nevznikne. Poliaci si tam clo aj DPH zaplatia. My sme Poliakom predali tovar ešte "v colnom sklade". Takže som to poriešila takto: Faktury, ktoré nám dôjdu z Číny - neutrálne k DPH aj k clu (clo sa platí v Poľsku), faktúry, ktoré vystavíme Poliakom - neutrálne k DPH - nejde o dodanie tovaru (predaný v colnom sklade viď §48 ods. 3 Zákona o DPH). Požiadala som len klienta, aby z Poľska pre istotu vyžiadal doklady, že tovar dovezený z Číny bol tam umiestnený v colnom sklade.
    Tu sa mi to nezdá. Tovar ide priamo do Poľska a zostáva v Poľsku? Na Slovesnko sa nedostane? Pretože tu by mi pripadala do úvahy Vaša povinnosť registrácie v Poľsku na DPH - a tam vystavovať faktúry s poľskou DPH. A to úplne vážne. Vysvetli ešte ten tovar - kde sa dostáva.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Orsz
    Tu sa mi to nezdá. Tovar ide priamo do Poľska a zostáva v Poľsku? Na Slovesnko sa nedostane? Pretože tu by mi pripadala do úvahy Vaša povinnosť registrácie v Poľsku na DPH - a tam vystavovať faktúry s poľskou DPH. A to úplne vážne. Vysvetli ešte ten tovar - kde sa dostáva.
    Tovar bol predaný ešte v colnom sklade v Poľsku, takže povinnosť registrácie tam určite nevznikla.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    benka
    Tovar bol predaný ešte v colnom sklade v Poľsku, takže povinnosť registrácie tam určite nevznikla.
    Takže skôr ako bol prepustený do EÚ.

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Orsz
    Takže skôr ako bol prepustený do EÚ.
    Áno, tovar je predaný skôr ako je prepustený do EÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.