Zavrieť

Porady

Nová s.r.o. a DPH

Ahoj poraďáci,
účtujem založenie novej s.r.o., ktorá sa dobrovoľne registrovala na DPH. Keďže som DPH doteraz neúčtovala, chcem Vás poprosiť o radu:
ako účtovať zriaďovacie výdavky z hľadiska DPH /kolky, overovanie podpisov,... - či môžem všade odpočítať DPH/ a na čo si mám dať pozor pri dokladoch, aby spĺňali náležitosti dokladu pre DPH?
Za všetko ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    1234
    Ahoj poraďáci,
    účtujem založenie novej s.r.o., ktorá sa dobrovoľne registrovala na DPH. Keďže som DPH doteraz neúčtovala, chcem Vás poprosiť o radu:
    ako účtovať zriaďovacie výdavky z hľadiska DPH /kolky, overovanie podpisov,... - či môžem všade odpočítať DPH/ a na čo si mám dať pozor pri dokladoch, aby spĺňali náležitosti dokladu pre DPH?
    Za všetko ďakujem.
    DPH si môžeš uplatniť len z dokladov, ktoré sú po dátume registrácie. Presnejšie zo zriaďovacích nákladov si nebudeš uplatňovať dph, nakoľko vtedy sro ešte neexistovala, a tým pádom nemohla byť plátcom dph. DPH pri registrácii sa môže uplatňovať spätne iba zo ZC DHM, zásob. Zo služieb nie.

    Náležitosti daň.dokladov rieši § 71 zákona o dph.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 15.01.07 at 16:09

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    1234
    Ahoj poraďáci,
    účtujem založenie novej s.r.o., ktorá sa dobrovoľne registrovala na DPH. Keďže som DPH doteraz neúčtovala, chcem Vás poprosiť o radu:
    ako účtovať zriaďovacie výdavky z hľadiska DPH /kolky, overovanie podpisov,... - či môžem všade odpočítať DPH/ a na čo si mám dať pozor pri dokladoch, aby spĺňali náležitosti dokladu pre DPH?
    Za všetko ďakujem.
    DPH si môžeš odpočítať len z tých dokladov, na ktorých je DPH uvedená. Doklady okrem iného musia obsahovať aj IČ DPH. Kolky sa predávajú bez DPH a z nich si nemôžeš DPH odpočítavať.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    smith Pozri príspevok
    DPH si môžeš uplatniť len z dokladov, ktoré sú po dátume registrácie. Presnejšie zo zriaďovacích nákladov si nebudeš uplatňovať dph, nakoľko vtedy sro ešte neexistovala, a tým pádom nemohla byť plátcom dph. DPH pri registrácii sa môže uplatňovať spätne iba zo ZC DHM, zásob. Zo služieb nie.

    Náležitosti daň.dokladov rieši § 71 zákona o dph.
    Dobrý den, mám tiež podobný problém. S.r.o. vznikla 28.2.2007 a prihlásená ako platca DPH je od 2.3.2007. Zriadovacie náklady, teda doklady o ich zaplatení sú z januára 2007 aj s DPH. Keďže s.r.o je platiteľom DPH od 2.3.2007 túto DPH zo zriaďovacích nákladov si neuplatní. Pýtam sa teda, či do zriaďovacích nákladov mám dať celú sumu aj s DPH,pričom celú sumu aj s DPH dám na účet 518, pretože v skutočnosti spoločník firmy zaplatil notárovi aj advokátovi celú sumu.
    Poraďte mi niekto prosím, prosííím.

    dhuisman je offline (nepripojený) dhuisman

    dhuisman
    Mam trocha problem s DPH a zriadovacimi vydavkami a poprosila by som o radu.
    Spolocnost A so sidlom mimo EU zalozila na Slovensku spolocnost B, s.r.o.
    Pred zapisom B do Obchodneho registra spolocnost A platila vsetky vydavky spojene so vznikom B.
    Na spolocnost A bola firmou C (sidlo mimo EU) vystavena faktura za poradenske a konzultacne sluzby, ktore sa vztahovali na vznik firmy B. Aby si firma B mohla uplatnit N za tieto sluzby do zriadovacich nakladov, musi jej ich firma A refakturovat.
    Ak datum vystavenia faktury od firmy C je zhodny s datumom zapisu B do Obchodneho registra, je to stale mozne zahrnut do zriadovatelskych N firmy B? Ak ano, aky datum ma byt na fakture za zaplatenie tychto sluzieb od A pre B? Zaco ma byt tato faktura vystavena, ak firma A vlaste tieto sluzby neposkytla ale len zaplatila– za poradenstvo alebo za nieco ine?
    Posledna vec je DPH… Firma B sa registrovala ako platca DPH az po 2 mesiacoch od zapisu do Obch. Registra. Teda ak datum vystavenia faktury, ktoru B dostane od A bude pred datumom registracie, DPH sa na tuto fakturu nevztahuje?
    Dakujem za pomoc
    V prípade záujmu o novozaloženú spoločnosť, ktorá je registrovaná k DPH ma kľudne kontaktujte.

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.
    info@rmspolocnosti.sk
    www.rmspolocnosti.sk

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    rmspolocnosti Pozri príspevok
    V prípade záujmu o novozaloženú spoločnosť, ktorá je registrovaná k DPH ma kľudne kontaktujte.

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.
    info@rmspolocnosti.sk
    www.rmspolocnosti.sk


    dara64 je offline (nepripojený) dara64

    dara64
    Dobrý deň, prosím o pomoc-založenie novej s.r.o. a nadmerný odpočet DPH-DHM-nastali nejaké zmeny pri novele zákona o DPH??
    Môžem si hneď uplatniť nadmerný odpočet DPH hneď pri prvom daň.priznaní z DPH ? Nie je tam žiadna podmienka na vrátenie peňazí z nadmerného odpočtu-dĺžka registrácie atď.? Prosím poraďte-je to dosť súrne-ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dara64 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o pomoc-založenie novej s.r.o. a nadmerný odpočet DPH-DHM-nastali nejaké zmeny pri novele zákona o DPH??
    Môžem si hneď uplatniť nadmerný odpočet DPH hneď pri prvom daň.priznaní z DPH ? Áno.Nie je tam žiadna podmienka na vrátenie peňazí z nadmerného odpočtu-dĺžka registrácie atď.? Prosím poraďte-je to dosť súrne-ďakujem.
    Odpoveď v texte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.