Zavrieť

Porady

Irsko - ako vlastne to je?

Ahojte, prosím skúste mi poradiť. Cez víkend som urobila dańové priznanie pre kamaráta, ktorý pracoval vyslovene v Severnom Irsku. Vlastne po konzultáciách a preštudovaní príspevkov na porade, som urobila pre neho ako človeka len s príjmami zo zamestnania a príjmami zo zahraničia priznanie tak, že išlo o dań vyňatím. Dnes na dańovom úrade mi to vrátili späť, že v prípade Irska je jedno kde tam pracoval, ale vždy ide o daň zápočtom. Keď som pozerala zákon, všade sa uvádzalo len Írsko, prosím Vás o aký predpis sa môžem v prípade severného Irska oprieť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia:
    spojené kráľovstvo veľkej británie a severného írska: zmluva č. 89/1992 - vyňatie príjmov
    írsko: zmluva č. 365/2000 - zápočet
    Naposledy upravil skaspa : 15.01.07 at 08:49

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    skaspa
    zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia:
    spojené kráľovstvo veľkej británie a severného írska: zmluva č. 89/1992 - vyňatie príjmov
    írsko: zmluva č. 365/2000 - zápočet
    Dakujem, hoci som nic nevyriesila, na danovom mi uradnicka zahlasila, ze oni maju iba jeden zakon a to je 365/2000 a tam sa hovori o Irsku ako takom, ziaden z roku 1992 pre nu nie je podstatny a teda danove priznanie musim opravit. Takze vidim, ze pravda neplati vseobecne ale je relevantna podla prislusnosti k tomu akemu danovemu uradu.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pozri:
    http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cl...1t%C3%A1ty_OSN

    Írsko má miesto pod názvom „Írska republika“.
    22. Spojené kráľovstvo má miesto pod názvom „Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska“.

    Severné Írsko sa nerovná Írska republika.



    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    No, nie každý je zdatný v zemepise , ale správca dane by mohol vedieť, že zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sú " nad" zákon o dani z príjmov. Tzn., že ak máme s príslušnou krajinou podpísanú zmluvu, riadime sa pri zdaňovaní v prvom rade zmluvou ....

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Ďakujem , vytlačila som si to a zavolala daniarke a tentoraz úspešne. Operovala tým, že kamarát si údajne ( neviem overiť lebo už je mimo ) podal nejakú žiadosť ohľadom zdanenia príjmov z Írska a nie severného Irska. Beriem to, hoci nechápem potom o čom sme sa celý čas bavili, keď som jasne hovorila že ide o severné Irsko. Hlavné však je že to mám z krku, s daiarmi som sa rozišla zadobre ( tot bars dolezite ) a dakujem vsetkym za pomoc.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    jana32
    Takze vidim, ze pravda neplati vseobecne ale je relevantna podla prislusnosti k tomu akemu danovemu uradu.
    Asi to tak bude pretože mňa nato zase upozornila správkyňa na dú aby som si nato dala pozor že je rozdiel medzi Írskom a Írskom - fakt ide o znalosti a skúsenosti zamestnanca dú

    Irsko - ako vlastne to je?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.