Zavrieť

Porady

odpisy budova

Ahojte, chcem sa poradit. V roku 2005 sme kupili budovu, v tom istom roku sme ju zaradili a zauctovali rocny odpis. V roku 2006 sme dokupili druhu cast budovy a postupne v nej prevadzame rekonstrukcie, tieto este nie su celkom ukoncene a budu pokracovat aj v r. 2007. Podľa auditorky vsetky naklady uctujeme na ucet 042.
K 31.12. 2006 uzavrieme 042 a celu hodnotu prevedieme na 022. Ide mi vsak o to ako spravne vypocitat odpisy za rok 2006.
Nakup casti budovy v roku 2006 bol v 05/2006, od 6-12/2006 sa postupne uctovali na 042 rozne faktury, naklady na rekonstukciu, znalecky posudok, staticky posudov, rozne studie a projekty a podobne.
Mame k 31.12.2006 urobit odpis len zo zakladnej sumy - kupnej ceny budovy alebo uzaviert 042 a odpisovat z celej sumy?
V roku 2007 odznova pouzivat 042?

Nevieme si s tym rady, dakujem za pomoc
Naposledy upravil Bambi23 : 14.03.07 at 08:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    prosim, poradi mi niekto ... potrebujeme vedeniu predlzit priblizny HV, dost mi to suri ... dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa neuvažuješ správne. Nejde o HV, ale o to ako sa budova využíva alebo nie.
    Opravy NEJDÚ do obstarávacejk ceny, ale do nákladov. Ale ak to dávaš tiež na 042, tak ide o TECHNICKE ZHODNOTENIE. (ponechávam bokom meditácie, čo je správne - čo vlastne na budove robíte.... to si rozhodni)
    ========
    Musíš zodpovedať základnú otázku - využívate tú budovu na podnikanie, alebo ju zatiaľ iba opravujete. zaradiť do používania a odpisovať treba v súlade so skutočnosťou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.