Zavrieť

Porady

Účtujem správne ?

Prevzala som účtovanie firmy od 22.11.2006, ktorú kúpili moji zmluvný partnery k 21.11.2006 bola vykonaná mimoriadna účtovná závierka, čiže
ja som si nahodila do počiatočného stavu zostatky z tejto mimiriadnej účtovnej závierky, jedná sa mi o to, že ak chcem zaúčtovať neuhradené pohľadávky a záväzky do 21.11.2006 aby sa mi neobjavili na nákladoch alebo výnosoch tak som ich zaúčtovala nasledovne :
záväzky 751001 / 321
pohľadávky 311 / 761001
je to správne ?
Naposledy upravil AHA : 16.01.07 at 07:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Prečo účtuješ pohľadávky a závazky, ktoré boli už uhradené? Nebude jednoduchšie účtovať len neuhradené pohľadávky, závazky? Veď píšeš , že účtuješ len konečné stavy.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    renča1
    Prečo účtuješ pohľadávky a závazky, ktoré boli už uhradené? Nebude jednoduchšie účtovať len neuhradené pohľadávky, závazky? Veď píšeš , že účtuješ len konečné stavy.
    Asi som sa zle vyjadrila účtujem iba neuhradené ale vystavené do
    21.11.2006.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    neviem v akom softe robíš, ale keď som ja nahadzoval takéto pohľadáv., závazky, tak som vôbec neúčtovala o nich. Nahodila som ich len do salda a účtovne v začiat.stavoch nahodila zostatky z predchádz. všetkých saldových aj nesald.účtoch (okrem NaV)

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    AHA
    Prevzala som účtovanie firmy od 22.11.2006, ktorú kúpili moji zmluvný partnery k 21.11.2006 bola vykonaná mimoriadna účtovná závierka, čiže
    ja som si nahodila do počiatočného stavu zostatky z tejto mimiriadnej účtovnej závierky, jedná sa mi o to, že ak chcem zaúčtovať neuhradené pohľadávky a záväzky do 21.11.2006 aby sa mi neobjavili na nákladoch alebo výnosoch tak som ich zaúčtovala nasledovne :
    záväzky 751001 / 321
    pohľadávky 311 / 761001
    je to správne ?
    A prečo by sa ti nemali objaviť vo výnosoch a nákladoch?Ale účtovať na podsúvahových účtoch,to asi nie.Do dňa závierky sa mali všetky pohľadávky a záväzky nahodiť do systému,ja neviem,ako chcete teraz robiť zmeny. Jedine si kukni § 16 Otvorenie a uzavretie účtovných kníh - zákon o účtovníctve:
    Do schválenia účtovnej závierky možno uzavreté účtovné knihy opäť otvoriť v prípade, ak sa má zabezpečiť pravdivý a verný obraz účtovníctva (§ 7).
    Ak sa zistí po schválení účtovnej závierky, že údaje za predchádzajúce účtovné obdobie nie sú porovnateľné (§ 17 ods. 9), účtovná jednotka ich opraví v účtovnom období, keď tieto skutočnosti zistila, a uvedie to v účtovnej závierke v poznámkach.V účtovnej jednotke účtujúcej v sústave podvojného účtovníctva sa musí dodržať zásada, že konečné zostatky účtov, ktoré sa vykazujú v súvahe k poslednému dňu účtovného obdobia, musia byť zhodné so začiatočnými stavmi týchto účtov k prvému dňu bezprostredne nasledujúceho účtovného obdobia. To platí aj pre účty vedené v knihe podsúvahových účtov.
    Naposledy upravil martinius : 16.01.07 at 07:54

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    renča1
    neviem v akom softe robíš, ale keď som ja nahadzoval takéto pohľadáv., závazky, tak som vôbec neúčtovala o nich. Nahodila som ich len do salda a účtovne v začiat.stavoch nahodila zostatky z predchádz. všetkých saldových aj nesald.účtoch (okrem NaV)
    Ide o to, že ja ich tiež chcem dať len do saldokonta aby som ich mohla uhrádzať a mala nejakú zostavu neuhradených ale mne sa v mk softe
    premieta saldokonto hneď do denníka takže aby sa mi tieto veci neobjavili
    na nákladoch a výnosoch tak som zvolila radšej podsúvahové účty ale neviem či je to správne.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    martinius
    A prečo by sa ti nemali objaviť vo výnosoch a nákladoch?Ale účtovať na podsúvahových účtoch,to asi nie.Ja by som to účtovala normálne,však firma ďalej funguje.
    Ale tieto pohľadávky a záväzky už predsa boli zaúčtované na nákladoch a výnosoch a mne sa to premietlo v mimoriadnej závierke ide o, že nebudem zodpovedať za prácu niekoho iného a taktiež to nebudem nanovo účtovať
    po prvé je toho veľa po druhé mi to aj tak nezaplatia.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja som sa tiež ešte nestretla s takýmto účtovaním. Nepoznám tvoj soft.,ale určite nie je tak blbý ako ten môj. A v mojom to ide. Skús v soft.nerozúčtovať faktúry a tak ich aj zapísať.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    AHA
    Ale tieto pohľadávky a záväzky už predsa boli zaúčtované na nákladoch a výnosoch a mne sa to premietlo v mimoriadnej závierke ide o, že nebudem zodpovedať za prácu niekoho iného a taktiež to nebudem nanovo účtovať
    po prvé je toho veľa po druhé mi to aj tak nezaplatia.
    A ak nie na podsúvahových tak ako aby sa neobjavili vo výsledovke.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    renča1
    Ja som sa tiež ešte nestretla s takýmto účtovaním. Nepoznám tvoj soft.,ale určite nie je tak blbý ako ten môj. A v mojom to ide. Skús v soft.nerozúčtovať faktúry a tak ich aj zapísať.
    To sa nedá lebo tam nedostanem sumu.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    zakladna otazka: zmenili sa vo firme len majitelia?? Firme ako takej sa nic nezmenilo??

    Ak sa zmenili len majitelia, NIE je dovod na mimoriadnu uctovnu zavierku. Firma (kupena) pokracuje v uctovnictve 2006 ako keby sa nic nestalo. Pre vlastne ucely samozrejme, moze mat rozdelene uctovnictvo na dve casti - pred zmenou a po zmene.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    AHA
    Ale tieto pohľadávky a záväzky už predsa boli zaúčtované na nákladoch a výnosoch a mne sa to premietlo v mimoriadnej závierke ide o, že nebudem zodpovedať za prácu niekoho iného a taktiež to nebudem nanovo účtovať
    po prvé je toho veľa po druhé mi to aj tak nezaplatia.
    Tak čo chceš vlastne účtovať,keď máš všetko zaúčtované?

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Konečne som na to prišla označila som začiatok účtovného roka od 22.11.2006
    a teraz mi tie záväzky a pohľadávky už do denníka nedáva super .
    Ďakujem všetkým za ochotu.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    zlatica76
    zakladna otazka: zmenili sa vo firme len majitelia?? Firme ako takej sa nic nezmenilo??

    Ak sa zmenili len majitelia, NIE je dovod na mimoriadnu uctovnu zavierku. Firma (kupena) pokracuje v uctovnictve 2006 ako keby sa nic nestalo. Pre vlastne ucely samozrejme, moze mat rozdelene uctovnictvo na dve casti - pred zmenou a po zmene.
    Môže mať len ti nesmieš zmeniť spôsob účtovania a to ja nemením len
    tá pani predo mnou tiež účtovala vo svojom softe, ktorý je jej majetkom
    a nie majetkom predmetnej firmy čiže ona spravila všetko čo mala do 21.11.2006 a ja pokračujem od 22.11.2006 takým istým spôsobom len vo svojom softe, ktorý tiež nie majetkom premetnej firmy ale takže po skončení spolupráce tiež im dá m len vytlačené veci ale nie soft.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.